Nyitókép: Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára beszédet mond az EM Commerce Kft. bútorgyár új üzemének ünnepélyes átadásán a topolyai ipari parkban 2019. február 14-én. MTI/Molnár Edvárd

 

Két ipari gyártó üzemet adtak át két vajdasági magyarlakta településen csütörtökön a magyar kormány gazdaságfejlesztési programjának támogatásával, ezzel 65 új munkahely létesült Adán és Topolyán.

 

Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára az eseményen kiemelte, hogy most ért be  az elmúlt három év gazdaságfejlesztési munkája, a megfeszített munka eredményeként mintegy kéttucatnyi nagyberuházást adnak át a következő néhány hónapban.

 

„Mintegy 80 milliárd forintnyi fejlesztés valósult meg a Vajdaságban a magyar állam támogatásával a vajdasági vállalkozók és dolgozók munkájának köszönhetően”

 

 hirdetes_810x300  

– hangsúlyozta az államtitkár.

 

Adán egy iskolatáskák gyártásával foglalkozó vállalat bővítését támogatta a magyar kormány. A családi vállalkozást 1965-ben alapították, és mára Európa vezető ergonómiai iskolatáska-gyártójává vált. A támogatásnak köszönhetően 25 új munkahelyet hoztak létre a vállalt húsz helyett.

 

Magyar Levente megfogalmazása szerint ez is mutatja, hogy alábecsültük az új vállalkozások erejét abban a vonatkozásban, hogy új munkahelyeket hozzanak létre azért, hogy növeljék termelésük értékét és a hozzáadott értéktartalmat.

 

A topolyai bútorgyárban egymilliárd forintos fejlesztés valósult meg, és 40 új munkahelyet hoztak létre. A beruházások, a gazdaság fejlesztése nem csak életszínvonal-javító intézkedés és lehetőség, hanem a megmaradás záloga – mutatott rá a politikus.

 

Topolya, 2019. február 14., Dolgozók az EM Commerce Kft. bútorgyár új üzemében az átadóünnepség napján a topolyai ipari parkban 2019. február 14-én. Ezen a napon két ipari gyártó üzemet adtak át két vajdasági magyarlakta településen a magyar kormány gazdaságfejlesztési programjának támogatásával, ezzel 65 új munkahely létesült Adán és Topolyán. MTI/Molnár Edvárd

 

Kiemelte: ha nem lenne ez a gyár, nem lenne ez a 40 munkahely, amely 40 család számára megélhetést biztosít. E nélkül pedig lehet, hogy ez a negyven család nem a Vajdaságot vagy Szerbiát választja otthonául, hanem külföldön próbál szerencsét, és ez akár örökre elszakítja szülőföldjétől – tette hozzá.

 

Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke köszönetet mondott a magyar kormánynak, mint fogalmazott „nemcsak azért a támogatásért, amelyet az elmúlt 3-4 évben a gazdaságfejlesztés területén, korábban pedig más területeken is biztosított”, hanem azért is, hogy a vajdasági magyar közösség és Szerbia teljes lakossága egyaránt támogató jelzéseket kap Budapesttől. Olyan „impulzusokat, amelyek azt a meggyőződésünket erősítik, hogy túllépve a történelem nehéz pillanatain, lezárva azokat, közösen tudunk gondolkodni és tervezni a jövőben” – mondta.

 

Magyar Levente hangsúlyozta:

 

„amíg Magyarországnak nemzeti kormánya van, odafigyelünk a Vajdaságra, a vajdasági magyar közösséget minden eszközzel támogatjuk, és építjük tovább a szerb-magyar barátságot”.

 

A magyar kormány és a VMSZ közös vajdasági gazdaságfejlesztési programjára Budapest kezdetben 50 milliárd forintot szánt, később azonban növelték a keretösszeget. A 2016-2018-as időszakra vonatkozó programban a legnagyobb hangsúlyt a mezőgazdaságra, az idegenforgalomra, valamint a kis- és közepes vállalkozások fejlesztésére helyezték, a cél pedig a fiatalok külföldre vándorlásának megállítása, valamint a folyamat visszafordítása volt.

Magyar Levente csütörtökön felhívta a figyelmet arra, hogy a gazdaságfejlesztési program 2019-ben és 2020-ban is folytatódik.

 

MTI

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!