Nyitókép: körkép.sk/kzs

Ma a Kárpát-medence Dunaszerdahelyre és a DAC-Slovan mérkőzésre figyel. A Körkép.sk tudósítója ma is a helyszínen követi az eseményeket – fotókkal és videókkal jelentkezünk a Mol Arénából. Kövessék velünk az eseményeket, szurkoljuk ki együtt a sárga-kék győzelmet! Hajrá DAC!

Dunaszerdahelyre figyel a Kárpát-medence magyarsága

Percről percre:

Vereséggel avatott stadiont a DAC

94. perc – És itt a vége. A játékvezető lefújja a mérkőzést. Vereséggel nyitotta a tavaszt a DAC a Mol Aréna avatóján.

92. perc – Húzza az időt a Slovan, cserélnek – Cavric helyére Drazic

91. perc – Moha kezezése láthatóan nem egyenértékű a DAC kezezésével. Hiába reklamálnak azonban a hazaiak. Helyette kap egy sárgát Sporar és Kalmár is

90. perc – 3 percet hosszabbít a játékvezető. Ennyi időnk van arra, hogy legalább egyenlítsünk

89. perc – fogy az idő. A szurkolók igazi 12. játékosként buzdítják a csapatot, de egyelőre nem állunk túl jól

88. perc – Jedlicka a DAC hőse ma

87. perc – húzzák az időt a vendégek, nem csoda, hisz vezetnek

85. perc – Holman helyére Guzmicsot küldi fel Sevela edző. A két magyar kap egy kis füttykoncertet a szerdahelyiektől

84. perc – Vida Kristopher kap sárgát, közben duplacsere a hazaiaknál: Blackman és Herc jön le, helyükre Kone és Ronan érkezik

83. perc – óriási Slovan-helyzet marad ki: Holman beadását Ljubicic fejeli a felsőlécre, ahonnan kipattan a labda

80. perc – Čmelík jön Taiwo helyére

DAC – Slovan

0:1

79. Šporar (Büntetőből)

Körkép.sk/kzs

79. perc – Sporar küldi be középre a labdát. Gól.

78. perc – 11-est rúghat a Slovan. Kezezést fújt a játékvezető

77. perc – kicsit forró a talaj a DAC 16-osának környékén. Próbálkoztak minden oldalról betörni a pozsonyiak, de sikerült kivédekezniük Hukéknak

73. perc – Jedlicka öklöz óriásit

70. perc – Moha tör be a DAC 16-osába, szerencse, hogy nem volt, akinek passzolni tudjon

69. perc – Ljubicicet kell ápolni, áll a játék. Végül lekísérik a pályáról – kísérőnek kap egy kis füttyszót

67. perc – Oda vissza pattogott a labda Huk és mindenki más között, végül Blackman gurítja kapura, de Greif megfogja

66. perc – Ljubicic gyűjt be egy sárgát, Herc pedig a földön marad

65. perc – Közben bemondják a nézőszámot. Újabb nézőrekord: 12.135

63. perc – Tretyiakov lövi a kapura, de Greif véd. Egyszer csak összejön neki az a gól

61. perc – Sajnos teljesen eredménytelen kontrákkal próbálkoztunk

60. perc – Suchockij csavarja be – Sporar fején csúsztatva, de lest int a bíró és szabadrúgást ítél kifelé

59. perc – Cavric harcol ki szabadrúgást. Sajnos eléggé jó szögből

57. perc – Újabb DAC-helyzet, de Greif védett

54. perc – alapvetően jobbnak tűnik eddig a második félidő, már csak gólt kellene lőnünk

53. perc – Kalmár szerzett labdát, majd passzolt Tretyiakovnak, innen azonban már zárzavaros volt a labda útja, végül elveszítettük

52. perc – Blackman majd Vida K. is megpróbált elmenni a Slovan védői mellett sikertelenül

51. perc – Tretyiakov egy újabb lapos lövéssel próbálkozik, de pontatlan volt a lövés

50. perc – De Kamps próbálkozott eljutni Jedlickához, de a védőink a helyükön voltak

48. perc – Sporar küldött ki egy labdát a D lelátóra

47. perc – Hukot sodorta el Cavric, szerencsére nem kell őt ápolni

46. perc – óriási Slovan-helyzettel indul a második játékrész. Moha lövésére kitűnően érkezett Jedlicka

17:07 – Folytatódik a mérkőzés

Az első félidő statisztikái szerint a DAC birtokolta többet a labdát (53 százalék), emellett 23 szabálytalanságot számolhattunk össze 45 perc alatt

Félidőben Hosszú Katinkát is megkérdezték a Mol Arénában

0:0

45+2 perc – A játékvezető lefújja az első félidőt

45-1 perc – A Slovan kapuja előtt próbálkoznak a hazaiak, végül azonban kirúgás a vége

45+1 perc – 2 percet hosszabbít a játékvezető

45. perc – Holman szögletét Bozikov fejeli mellé

43. perc – gyönyörű kontra a DAC-tól. Tretyiakov végül mellé gurítja a labdát

41. perc – Sporar könnyedén átcselezte magát a DAC-védőkön, mázli, hogy végül nem tudtak kapura lőni…

40. perc – Vida Kristopher vágja rá a kapura, de a rövid alsóra érkező lövést védte Greif

35. perc – Áll a játék. Apau visszajött a pályára, de nincs rendben a válla, kényszercsere a Slovannál, Medvedev jön a helyére

33. perc – Vida Kristophernek is odacsapnak, de a bíró nem látta szabálytalanságnak a történteket

31. perc – A 16oson bukik Taiwo, Apau marad a földön az ütközés után, ápolni kell. Lekísérik a pályáról, de úgy néz ki folytatni tudja majd a játékot

30. perc – Taiwo indult be a labdával, de a bíró szabálytalanságot fúj

29. perc – De Kamps veszekedik kicsit Kalmárral, mert a DAC kapott szabadrúgást

28. perc – Holmant Jedlicka szereli a kapu előtt

26. perc – Kontrából gyorsan indul meg a Slovan, végül, utolsó emberként Kalmár mentett a kapu előtt

25. perc – Sukotsky lépett be csúnyán Hercnek, szabadrúgás a DAC-nak, Satka a labda mögött

24. perc – Kostrna rúg szabadrúgást, de nem tudunk helyzetet kialakítani belőle

21. perc – Moha indult meg Jedlicka kapujára, de jó ütemben jött ki a DAC hálóőre

21. perc – Tretyiakov hosszúra teszi be a labdát, Vida Kris ollóz, de védőt ér

20. perc – DAC-helyzet – végül Sporar mentette szögletre a lövést

19. perc – Tretyiakov szögletet Kalmár fejéről száll el a kapu fölé

18. perc – Vida Kristopher tette be középre, de Ljubicic mentett. Jön az első DAC-szöglet

17. perc – nem véletlenül veretlen a Slovan. Erőteljesen letámadják a hazaiakat és helyükön vannak a védőik is

16. perc – Kalmár próbált kapura lőni, de blokkolt egy láb

15. perc – Jedlickának kellett hatalmasat védenie, újabb vendég-szöglet

14. perc – Kontrából indult a Slovan, de dolgoztak a dunaszerdahelyi védők és Kalmár végül elhozta a labdát a hazai 16-osból

13. perc – Mind a két csapat játékosai keményen odateszik magukat a párharcokba

12. perc – Támadott volna a DAC, de les miatt szabadrúgás kifelé

11. perc – Bajric harcol ki szabadrúgást a Slovannak

10. perc – Ljubičič labdaérintését dunaszerdahelyi füttyszó fogadja

6. perc – Jedličkának már védenie kellett Šporar helyzetét. A Slovan büntetőt reklamál, de szögletet fúj a bíró – szerencsére Šporar melléfejeli a Holman beadását

3. perc – Davis kipontozódás miatt nem játszhat, így Blackman helyettesíti

16:02 – Elkezdődött a mérkőzés. A DAC-szurkolók épp a Magyar Himnuszt éneklik. Eddig is hátborzongató volt a stadion akkusztikája, de 12 ezer torokból, egy zárt magyar katlanban valami hihetetlen!

16:00 – Hatalmas megtiszteltetés, hogy Hosszú Katinka épp most sétált be a pályára, hogy elvégezze a kezdőrúgást

15:59 – A pálya közepén óriás-molinó hirdeti, hogy a Mol Aréna a „Határtalan Szenvedély Otthona”

15:58 – A megunhatatlan Nélküled

15:50 – Igaz, hogy nem DAC-Slovan, de a debreceni Loki épp most verte meg 2:1-re a Fradit… a 93. percben, ollózva rúgott góllal

15:47 – Egyszerűen leírhatatlan a magyar katlan hangulata, pedig még el sem kezdődött a meccs!

15:45 – És akkor mutatjuk a kispad felhozatalát is

reprofoto/fcdac.sk

15:44 – Ilyen az, amikor FULL TELTHÁZ van a Mol Arénában!

15:41 – A Slovan 4-5-1-es felállással törné meg Hyballa csapatát

15:38 – 4 védővel és 3 támadóval áll fel a DAC

15:35 – Fél órával a kezdés előtt ismert a két kezdőcsapat:

15:32 – A Slovan ultrái is elfoglalták helyüket a D-lelátón

15:29 – Már csak fél óra kezdésig…

15:28 – A B-Közép előtt már most is látható egy új látványelem

15:26 – Hogy azért az ellenfélről is mondjunk valamit… Március 3-án avatják a Nemzeti Stadiont Pozsonyban a Nagyszombat ellen. Habár hivatalosan még nincs bérleti szerződése a Slovannak a stadionra, árulják a jegyeket és a bérleteket is… Jó eséllyel teltházas lesz a meccs. A 22 500 férőhelyes stadionba eddig valamivel több mint 2500 bérletet adtak el, emellett 17000 jegyet is eladtak már.

Ezzel a busszal érkeztek a Slovan játékosai Dunaszerdahelyre, fotó: Körkép.sk/kzs

15:20 – 40 perccel a kezdősípszó előtt már majdnem tele a stadion. Megérkeztek a slovanisták is, akiknél még ma reggel is voltak szabad jegyek. Stílusosan egy hangos „Ria, Ria, Hungária” fogadta őket

15:16 – Míg a kezdőrúgásra várunk, nézzük, kiktől búcsúzott el ideiglenesen vagy véglegesen a DAC

Vakoun Issouf Bayo (Celtic Glasgow), Dominik Špiriak. Roland Černák (Michalovce, mindkettő kölcsönjáték), Branko Bajić (Željezničar Sarajevo), Timotej Záhumenský (Karviná, kölcsönjáték), Ladislav Almási (Šamorín, kölcsönjáték),  Esmerald Aluku

Bayo egyfajta példaképpé nőtte ki magát a Celtichez való távozásával. A nem mindennapi átigazolás mutatja, hogy a DAC-tól is lehet nagyon jó nemzetközi csapatokhoz eljutni

Špiriak és Černák ideiglenesen Nagymihályban folytatják. Špiriak nagyon jó munkát végzett Komáromban, de a DAC-nál valószínűleg még nem tudta magát beverekedni a kezdőbe.

Záhumenský Pačindához és Ljubičičhez hasonló nyilatkozatokkal távozott Csehországba. Úgy érezte kevés játéklehetőséget kap, ráadásul szerinte Peter Hyballa nem kommunikált vele

15:14 – Mivel a meccs rizikós besorolást kapott, így a beléptetés is több időt vesz igénybe

15:00 – Már csak egy óra a kezdésig. A képen újpesti szurkolók egy csoportja

14:58 – Hosszú sorokban érkeznek a szurkolók a stadionhoz

14:48 – A DAC legnagyobb szurkolói klubja, az YBS DAC Fanklub is különleges koreográfiával készül a mai stadionavatóra és a rangadóra. Ugyanakkor külön felhívták a szurkolók figyelmét arra, hogy tilos a füstgránátok, petárdák használata a stadionon belül.

A DAC-Slovan derbikhez azonban hozzátartozik a hangulatfokozás mind a két oldalon – a stadion mellett néhányan  már „ködösítenek” egy piros-fehér-zöld trikolórt (ha már a stadionba nem vehetik elő a zászlókat)

14:45 – A Körkép.sk publicistája és nagy DAC-szurkolója, Dian Csaba is tollat ragadott a mai mérkőzés előtt:

Szombaton 12 ezer magyar fog együtt szurkolni. Pártszimpátiától, világnézettől függetlenül. Az anyaországból és a környező magyarlakta területekről is sokan érkeznek. Amire három évtizeden keresztül a politikusaink képtelenek voltak egy futballcsapat oldotta meg. Összegyúrt egy szubkultúrát, aki büszke a nemzeti identitására, jelképeire és mindarra, amit a DAC életérzés képvisel. Utolsó erős bástyánk Dunaszerdahely, amely ha elvész Dugovics Tituszként ránt minket magával a mélybe. Szurkoljunk hangosan, hogy repedjenek a pozsonyi vár falai! Hajrá Dunaszerdahely, hajrá Magyarok!

14:42 – Világi Oszkár klubtulajdonos a szezonrajt előtt a következőképp fogalmazott az új stadionról és a klubról:

Eljutottunk a pillanathoz, hogy végre van otthonunk. Egy hely, ahol minden a DAC-ról szól és minden a győzelmünket segíti. Ma egy igazi klub vagyunk: stadionnal, akadémiával, szurkolókkal és DAC-lélekkel. Mielőtt kijönnek a csapatok, és elkezdődik az újabb meccs, gondoljunk minderre, élvezzük ki a belső béke és elégedettség pillanatát. Aztán újra kezdődjék a harc, a küzdelem a győzelemért, a sikerekért, azért, hogy az európai futball egyik erős vára legyünk.

14:40 – „Mióta DAC-meccsekre jár a Körkép, azóta még nem tapasztalt ekkora tömeget Dunaszerdahelyen” – mondja helyszíni tudósítónk.

14:37 – A Slovan 46 ponttal vezeti a bajnokságot. Reméljük, hogy ma csak egy vereséget írnak hozzá a mérlegükhöz!

14:35 – Az időjárástól kezdve minden adott ahhoz, hogy egy fantasztikus hangulatú, remélhetőleg hazai győzelemmel végződő mérkőzésnek legyünk tanúi

14:28 – a stadion mellett rezesbanda húzza a talpalávalót, már most fantasztikus a hangulat!

14:26 – A DAC Store-ba jóformán be se lehet jutni, akkor az érdeklődés

14:23 – Dunaszerdahely apraja-nagyja a stadion környékén mozog most. Patakokban folyik a Csíki sör és nagyban fogynak a disznótoros finomságok