Nyitókép: REUTERS/Bryan Woolston
20 428 tonna humanitárius felszerelést szállították át a szlovák határon keresztül Ukrajnába. A szlovákiai humanitárius logisztikai központon keresztül pedig 731 tonna segélyszállítmányt vittek át 3,7 millió euró értékben – tájékoztatott Roman Mikulec (OĽaNO) belügyminiszter a kormányülés után.
A miniszter szerint a keleti határt átlépők száma körülbelül annyi, mint a konfliktus előtt. A Kárpátalján történt tegnapi rakétatámadást követően egyelőre nem tapasztalták a határátkelők számának megnövekedését. Mikulec elmondása szerint naponta mintegy 16 ezer ukrajnai menekültet képesek elintézni a határokon.
Azoknak a településeknek, amelyek április 30-ig igényelték, visszatérítették a menekültek elszállásolásáért járó pénzt. Mikulec szerint a kimutatások 10 százaléka hibás volt. Általában a személyi azonosító vagy a cím elírásáról volt szó, de voltak olyan esetek is, amikor a kérvényező több helyen próbálta érvényesíteni a pénz visszafizetését.
Az ukránok elszállásolásáért járó összeg visszatérítése június végéig van érvényben. Mikulec szerint ennek meghosszabbítása az ukrajnai helyzet alakulásától fog függeni.
Megosztás:
Címkék: humanitárius segítség Ukrajna
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kapcsolódó tartalom
Kommentek
Kommentek
Kósa Zoltán
2022. máj. 04. 17:29"Mikulec elmondása szerint naponta mintegy 16 ezer ukrajnai menekültet képesek elintézni a határokon." "20 428 tonna humanitárius felszerelés" komment nélkül
A kommenteket lezártuk.
Szóljon hozzá!
- 2023. feb. 06. - 17:36
-
A szlovákiai polgárok idén is igénybe vehetik a Horvátországba tartó autóvonatot
- 2023. feb. 06. - 17:25
-
A holland miniszterelnök-helyettes a kötelező katonai szolgálat újraélesztését javasolja
- 2023. feb. 06. - 16:52
-
Megérkezett Lengyelországba az Ukrajnának szánt első kanadai Leopard 2-es tank
- 2023. feb. 06. - 16:44
-
Naď nem tudja magát elképzelni a KDH jelöltlistáján, Hegerrel saját tervük van
- 2023. feb. 06. - 16:20
-
Heger: 13 tűzoltó és két hegyimentő utazik Törökországba
Népszerű tartalom
Hőseink emlékezete: 1664-ben ezen a napon gyújtotta fel Zrínyi Miklós a törökök eszéki hídját
- Történelem
- |
- 2023. feb. 03.16:24
Kínai tudósok három olyan szupertehenet klónoztak, amelyek évente 18 tonna tejet képesek termelni
- Külügyek
- |
- 2023. feb. 02.12:28
Egy 22 éves férfi egy konyhakéssel legalább hatszor megszúrta áldozatát a komáromi vasútállomáson
- Régió
- |
- 2023. feb. 05.14:54
Tragikus baleset történt az Érsekújvári járásban – életét vesztette egy 39 éves nő
- Régió
- |
- 2023. feb. 03.14:51
Újfajta, kis jelzőtábla jelent meg a szemaforokon, befolyásolja a kereszteződésen való áthaladás szabályait
- Mindennapjaink
- |
- 2023. feb. 02.10:03
Bugár újra előbújt és Forrót, Berényit, Gyimesit támadja
- politika
- |
- 2023. feb. 03.12:22