Nyitókép: dobruchut.aktuality.sk

 

A nyári hónapok leggyakoribb problémái közé a dehidratáció tartozik.

 

„Ezzel a problémával elsősorban az idősek esetében találkozhatunk, akik nem éreznek kellő szomjúságérzetet. Hatékony megelőzésnek a rendszeres, napi két-három liternyi folyadékbevitel számít“

 

– magyarázta Alica Bačíková, a báni kórház belgyógyászati osztályának főorvosa.

 hirdetes_300x300  

 

Ezzekel az élelmiszerekkel vigyázzunk

 

A nyári hónapok veszélyei közé tartozik a szalmonella is, ami egészségügyi problémákat okozhat. A szalmonella hányással, hasmenéssel és lázzal kínozza a megfertőződött személyt.

 

„Amennyiben a szalmonella tüneteit észleljük, lépjünk kapcsolatba a háziorvosunkkal és beszéljük meg a további lépéseket. Ha szeretnénk megelőzni a szalmonellafertőzést, akkor ne együnk kint olyan veszélyes ételeket, mint a nyers tojás, majonéz, fagylalt és a csirkehús“

 

– javasolta Bačíková.

 

A főorvos szerint az étel elkészítésekor ügyeljünk a kezünk és a konyha tisztaságára, főzés előtt mossuk meg a nyers húst, tartsuk be a csirkehús és tojás főzéséhez szükséges időt, továbbá frissen főtt ételeket fogyasszunk.

 

Az élelmiszereket biztonságosan tároljuk a hűtőben, azt az élelmiszert, amit egyszer már kifagyasztottunk, ne fagyasszuk vissza újra. Amennyiben valakin a szalmonella tünetei jelentkeznek, fogyasszon elegendő mennyiségű ásványvizet, a testhőmérséklet megemelkedésénél azonban látogasson el a háziorvosához.

 

 „Azt tudom tanácsolni, hogy kerüljük az olyan ételeket, amelyek hasmenést okozhatnak. Ide tartozik a kétes eredetű nyers tojás, illetve az ebből készített fagylaltok és a majonéz, ezenkívül ne együnk olyan ételt sem, ami hosszú ideig állt meleg helyen. Az utazótáskába mindenképpen rakjunk riasztószert (repelent) és azokon a helyeken, ahol fokozott a kullancsveszély, ne üljünk le a fűbe. A túrázás után alaposan ellenőrizzük át a bőrünket“

 

– tanácsolta a főorvos.

 

Amennyiben egészségügyi problémák nélkül szeretnénk nyaralni, akkor tartsuk be a folyadékbevitelt és a legnagyobb forróság idején inkább az árnyékban tartózkodjunk.

 

Teraz.sk/Körkép.sk

 

További ajánlott cikkünk:

 

Napozási és bőrápolási tanácsok a biztonságos barnuláshoz

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!