A Mercedes német pilótája Nico Rosberg sorozatban 7. győzelmét aratta, amivel beállította Michael Schumacher és Alberto Ascari rekordját. Az idén ezzel továbbra is veretlen a bajnokságban.

A rajt ezúttal sem volt sima. A legnagyobb vesztese ezúttal is a Ferrari versenyzője Sebastian Vettel volt, akit Daniil Kvyat talált el hátulról, majd nem sokkal később a Ferrari német világbajnoka találta magát a falban. A német világbajnok mellett Nicolas Hülkenberg (Force India) és Rio Haryanto (Manor) esett ki az elején.

A rajt legnagyobb nyertese Lewis Hamilton volt, aki elkerülte a baleseteket és egészen a negyedik helyig zárkózott fel a 10. pozícióból. A biztonsági autós fázis után Valtteri Bottas megelőzte Kimi Raikkonent, nem sokkal később pedig Lewis Hamilton is lehagyta a finn pilótát és feljött a harmadik helyre.

Kvyat nem kerülte el a büntetést és egy stop-and-go-t kapott, amivel gyakorlatilag a futama véget is ért számára. Vettel a boxba visszatérve megnézte a visszajátszásokat, odament a Red Bull vezetőségéhez is, és erősen reklamált. Az osztrákok minden bizonnyal leülnek majd a fiatal orosz pilótával is megbeszélni a történteket.

A 23. körben a kiállásokat követően Raikkonen visszaelőzte Bottast, ezzel feljött a harmadik helyre. A 34. körben Verstappen állt félre a 6. helyről motorprobléma miatt.

Rosberg győzelme egy pillanatra sem forgott veszélyben. Szezonbeli negyedik versenyét is megnyerte, amivel idén továbbra is 100%-os és fölényesen vezeti az egyéni táblázatot. A Williams szezonbeli legjobb teljesítményével a harmadik illetve a negyedik helyet szerezte meg. A Mclaren-Honda is idei legjobbját nyújtotta, a  6. helyet Alonso szerezte meg.

A Renault is megszerezte első pontjait az idei szezon során, Magnussen a hetedik helyen ért célba.