Andy Murray győzelmével zárult a wimbledoni teniszbajnokság. A brit játékos a döntőben a kanadai Milos Raonicsot győzte le három játszmában.

A döntő helyszíne

Wimbledonban 19 teniszpályán folynak a versenyek. A centerpályát (Centre Court) csak a wimbledoni tenisztorna két hetében használják, de a többi pálya néha otthont ad más sporteseményeknek is. 2012-ben a londoni olimpiai játékok alkalmából azonban az összes pályát megnyitották teniszmeccsek számára.

13599864_10153920651233732_486846526371836353_n

A centerpályát 1922-ben adták át, amikor az All England Lawn Tennis and Croquet Club a jelenlegi helyére, a Church Roadra költözött. Körülbelül 15 000 ember fér be a stadionba. A lelátó déli oldalán található a Royal Box, ahol a királyi család tagjai, vagy más méltóságok foglalnak helyet. A korai körökben a centerpályán az első helyeken kiemelt játékosok játszanak, később pedig a fő versenyszámok elődöntőit és döntőit játsszák itt.

Út a döntőig

A hazai közönség előtt szereplő Andy Murray az első fordulóban honfitársa, Broady ellen kezdett, majd a második fordulóban a tajvani Lu Jen következett, akik ellen könnyedén jutott tovább. A harmadik körben az ausztrál Milman sem okozott komolyabb gondot számára. Az első komolyabb kihívásnak a 15. helyen rangsorolt Kyrgios ígérkezett a nyolcaddöntőben, aki ellen 7:5, 6:1, 6:4 arányban diadalmaskodott a brit játékos.

A negyeddöntőben aztán jött a nagy csata Tsonga ellen. Murray már 2:0-ra is vezett, amikor a francia játékos egyenlíteni tudott, végül a brit 3:2-re megnyerte a mérkőzést. Az elődöntőben a cseh Berdych következett, akit könnyedén 6:3, 6:3, 6:3 arányban győzött le és jutott a döntőbe.

13626515_10153920525853732_7637374614888199345_n
A döntő két résztvevője Murray és Raonics

A döntő másik résztvevője az egyre jobb formában teniszező Raonics volt. Elsőként a spanyol Carreno-Busta ellen diadalmaskodott könnyedén, majd következett az olasz Seppi, akit szintén három játszmában győzött le. A kanadai játékos első komolyabb feladatának a 27. helyen kiemelt amerikai Sock ígérkezett, de Raonicsot ő sem tudta megállítani. Szoros mérkőzésen 7:6, 6:4, 7:6 arányban győzött.

A nyolcaddöntőben a kanadait megérintette a kiesés szele. A belga Goffin ellen 0:2-ről fordította meg a mérkőzést, melyet végül 4:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4 arányban megnyerte. A negyeddöntőben a világelső Novak Djokovicsot búcsúztató Querrey következett, akit könynedén három játszmában győzött le Raonics. Az elődöntőben a sérülés után visszatérő nyolcadik wimbledoni címére hajtó svájci Roger Federerrel került szembe, aki ellen drámai mérkőzésen öt játszmában dialamaskodott (6:3, 6:7, 4:6, 7:5, 6:3)

A döntő krónikája

Az első játszma elején mindkét játékos hozta saját adogatását. Raonics 3:3-nél azonban megbotlott, Andy Murray előnybe került, amivel az első szettet is behúzta a brit játékos.

Jose Mourinho is a helyszínen nézte meg a döntőt..
Jose Mourinho is a helyszínen nézte meg a döntőt.

A második és harmadik játszma nagyon szoros volt. Mindkét játékos nagyon összpontosított saját adogatásaira. Az utolsó két játszma is röviditésben dőlt el, amit Murray bírt jobban és ezzel a mérkőzést és a wimbledoni trófeát is megnyerte. Ez lett pályafutása harmadik Grand Slam tornája a brit teniszezőnek. A 2012-es olimpia után másodszor nyert hazai közönség előtt a brit játékos.