Növelte előnyét Chris Froome a Tour de France-on. A címvédő és éllovas brit versenyző megnyerte a francia országúti kerékpáros körverseny 18. szakaszát, amely egyéni hegyi időfutam volt.

Tour de France 2016 - 21/07/2016 - Etape 18 - Sallanches / Megève (17 km CLM) - FROOME Christopher (TEAM SKY)
forrás: letour.fr

Az összetett versenyben Froome már közel négy perccel (3:52 perc) vezet a holland Bauke Mollema, és 4 perc 16 másodperccel a harmadik helyen álló, brit Adam Yates előtt. A 17 kilométeres időfutamon sokáig az első időfutamot megnyerő Tom Dumouliné volt a legjobb idő, a holland kerekes végül 21 másodperccel kapott ki Froome-tól. A harmadik helyet az olasz Fabio Aru szerezte meg.

Peter Sagan hatalmas előnnyel vezet a zöld trikóért folyó versenyben, így a mai nap sem pazarolta el fölöslegesen az erejét, minden bizonnyal a párizsi sprintbefutón szeretne még mutatni valamit. Ma a 90. helyen ért célba, 3 perc 45 másodperc lemaradással.

A Tour de France pénteken az Albertville-ből rajtoló 146 kilométeres hegyi szakasszal folytatódik.