Osváth Richárd ezüstérmet szerzett a kerekesszékes vívók kard egyéni versenyében a riói paralimpián, a döntőben 15:8-ra kapott ki Andrij Demcsuktól.

A fináléban az ukrán Andrij Demcsuk volt az ellenfél, aki klasszis kardvívónak számít. A hírét igazolta is, ugyanis nagyon gyorsan és magabiztosan 15:8-ra nyert, így Osváth a második helyen végzett. És még csak ezután jön a fő száma, a tőr.

hirtv
Osváth Richárd Rióban. forrás: hirtv.hu

Tóth Tamás bronzérmet nyert az S9-es sérültségi kategória 100 méteres gyorsúszó számában a riói paralimpia hétfői versenynapján.  A szám másik magyarja, Sors Tamás hatodik lett a döntőben. Tóth négy éve, Londonban két ezüstérmet is szerzett, az egyiket ebben a számban.

A 2012-ben Londonból aranyéremmel hazatérő Pálos Péter a riói paralimpián is dobogós helyen végzett. Az asztaliteniszezők 11-es kategóriájában 3:2-re nyert a bronzmérkőzésen a dél-koreai Kim Gi Te ellen.

Az újabb három éremmel a magyar küldöttség 7 érmet szerzett eddig Rióban, 3 ezüst mellett 4 bronzérmet.

forrás: MTI, nemzetisport.hu
képek: MTI, hirtv.hu