Ukrajna nem tétlenkedik, ha földgáz behozatalára van szükség Szlovákiából. A novemberi adatok alapján a Vaján (Vojany) – Ungvár reverz gázvezetéken keresztül csaknem 42 millió köbméter gázt szállítanak naponta – derül ki az Eustream által közzétett adatokból. November első hetében Ukrajnába a tervezett mennyiség szerint közel 300 millió köbméter gázt szállítottak Szlovákiából.
A mai napig érvényes a szlovákiai forgalmazó október 29-én felállított rekordja. Akkor a Budaházánál található reverz vezetéken keresztül 43,9 millió köbméter gázt szállítottak egy nap alatt. Ukrajna teljes kapacitással augusztus óta importál földgázt Szlovákiából.
A felújított Vaján-Ungvár gázvezeték jelenleg 14,6 milliárd köbméter éves kapacitással rendelkezik, vagyis naponta 40 millió köbméter továbbítására alkalmas. A szlovák-ukrán vezetéket 2014 szeptembere óta működtetik, a gázvezetékek kihasználása iránt nagy érdeklődés mutatkozott.
webnoviny.sk
kép: SITA/Štefan Madaras
Megosztás:
Címkék: 40 millió köbméter Budaháza Eustream export gazdaság gázmennyiség gázvezeték import szállítás Szlovákia Ukrajna Ungvár vaján webnoviny
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kapcsolódó tartalom
Kommentek

Körkép
A szerkesztőség általános szerzője.Hirdetés (X)
- 2022. Júl. 06. - 12:20
-
Az SaS ismét megbuktatja a koalíciót? Az OĽaNO menti a menthetőt
- 2022. Júl. 06. - 11:52
-
Az OĽaNO elutasítja Matovič távozását. A mozgalom felszólította az SaS-t, hogy térjen vissza a tárgyalóasztalhoz
- 2022. Júl. 06. - 10:54
-
Szijjártó: csak az erős nemzeti identitással rendelkező országok lehetnek sikeresek
- 2022. Júl. 06. - 10:46
-
Háború Európában: Luhanszk bevétele után lendületben az oroszok. Itt a vége az ukrán győzelemről szőtt álmoknak?
- 2022. Júl. 06. - 10:09
-
Lettország újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot
Népszerű tartalom
Visszavezethetők az egyiptomi cápatámadás okai. A történtek ellenére a szlovákiai polgárok nem mondják le a nyaralásaikat
- Mindennapjaink
- |
- 2022. Júl. 04.17:35
Hitelminősítők: Ha záródnak az orosz gázcsapok, három közép-európai ország kapja a legnagyobb mélyütést
- Gazdaság
- |
- 2022. Júl. 04.21:07
Már nem tart sokáig a hőség. Este elsőfokú viharriasztás van érvényben
- Időjárás
- |
- 2022. Júl. 04.16:23
Az oroszok egyszerre két intézkedéssel szorítanák sarokba Európát. Megint elszálltak a gázárak
- Gazdaság
- |
- 2022. Júl. 04.19:55
Cápatámadás Egyiptomban: A fürdőzők szeme láttára harapta le a kezét és a lábát (Videó)
- Friss hírek
- |
- 2022. Júl. 02.21:29
Ebből sztrájk lesz: Elegük van az Európai Parlament tolmácsainak, a "tarthatatlan" munkaviszonyokra panaszkodnak
- Külügyek
- |
- 2022. Júl. 03.20:10