A norvég válogatott megvédte címét a Svédországban zajló női kézilabda Európa-bajnokságon, miután a döntőben szoros csatában 30:29-re legyőzte Hollandiát. A bronzérmet a francia válogatott szerezte meg.

A norvégok szinte hazai pályán érezhették magukat Göteborgban. Az északiak remekül kezdték a döntőt és rendre elhúztak, azonban a holland csapat nem adta könnyen magát és a ferencvárosi Snelder beállóból szerzett góljaival tartotta a lépést a norvégokkal.

Az első félidő elején a hollandok megléptek

hirdetes_810x300

A 13. percben a hollandok megléptek és háromgólos előnyre tettek szert, portásuk, Wester elképesztő formában védett ezen az estén. A győriek játékosa, Mörk több alkalommal sem tudott túljárni az eszén.  A narancsmezesek az első félidő hajrájába fordulva először vezettek négy góllal 13:9-re.

15492411_1331090683599496_621946886872456515_n

A norvég szövetségi kapitány Thorír Hergeirsson lecserélte kapusát és beküldte Grimsböt, ami remek húzásnak bizonyult,. A portásnak közel hat percig érintetlen maradt a hálója, ezalatt csapattársai 14:13-ra fordították a mérkőzést. A félidő végén a hollandok kiegyenlítettek és 15:15-ös döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Fordulást követően folytatódott a rendkívül lendületes, magas színvonalú, miden néző igényeit kielégítő döntő. Az északiak rendezték soraikat, és a győri Mörk vezérletével elhúztak négy góllal. A hollandok kapitánya Thomsen próbálta időkéréssel felrázni csapatát, de hiába, az időkérést követően már öt góllal is vezetett az ellenfél.

15540718_1331090906932807_6739742778261890717_o

Az utolsó tíz percben a norvégok tartották előnyüket, 26:21-re vezettek. A hollandok azonban óriási küzdeni akarásról tettek tanúbizonyságot és elképesztő hajrával  egy gólra zárkóztak fel az utolsó percekben. Sőt, a végén még egyenlíthettek is volna, azonban Polman elkapkodta a helyzetet és Grimsbö hárított.

Ezzel Norvégia megvédte címét és hetedik alkalommal lett a kontinens bajnoka. A döntő hőse a 12 gólig jutó Mörk volt. Az északiak 1998, 2004, 2006, 2008, 2010 és 2014 után lettek ismét Európa-bajnokok.

Európa-bajnokság, Svédország, DÖNTŐ

Norvégia – Hollandia 30–29 (15–15)
Helyszín:
Göteborg, 11 000 néző.

A 3. helyért
Dánia–Franciaország 22–25 (9–14)

A bronzmérkőzésen a riói olimpián ezüstérmes francia válogatott 25:22 arányban legyőzte a dánokat. Ezzel története során harmadik alkalommal szerezte meg a harmadik helyet a francia csapat a 2002-es és a 2006-os Eb-bronzérem után.

Képek: ehf.com