Lehengerlő győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a budapesti 17. FINA vb-n.

A magyar lányok első ellenfele Japán volt a C-csoport 1. fordulójában. A mérkőzést a Hajós Alfréd Uszodában rendezték meg mintegy 6000 néző előtt.

Bíró Attila védencei erősen kezdtek, a japánoknak csupán a 8. percben sikerült először bevenniük a magyar kaput (emberelőnyben). Ekkor az állás 1:4 volt.

forrás: facebook.com/waterpolo.hu

A második negyed szintén a magyar lányoké volt, már 8 góllal vezettek – 4:12-vel mentek szünetre, majd a harmadik negyed már 17:6-os magyar vezetéssel ért véget.

Az utolsó negyedet a japánok hozták 5:3-ra, ám ettől függetlenül a győzelem egyértelműen a magyaroké. Hozta tehát a kötelezőt a csapat, kedden Franciaország ellen remélhetőleg hasonlóan jó eredményt várhatunk.

Japán – Magyarország 11:20 (1:4, 3:8, 2:5, 5:3)

Gólszerzők: Bujka 5, Keszthelyi 4, Tóth I. 4, Szilágyi 2, Antal 2, Gurisatti 2, Czigány ill. Yamamoto 4, Arima 4, Inaba 2, Kazama

Nyitókép: facebook.com/waterpolo.hu