A magyar vízilabdázó lányok csütörtökön este a csoportelsőségért mérkőztek meg a holland válogatottal.

A magyar lányok Japánt 20:11-re, a franciákat pedig 24:5-re győzték le, így mivel jobb a gólkülönbségük, mint a hollandoké, egy döntetlen is elég lett volna ahhoz, hogy csoportelsőként lépjenek tovább.

Az első negyed 2:2-es döntetlennel zárult, a második végén még mindig nem tudott egyik csapat sem felülkerekedni, egy-egy gólt dobtak pluszban. A harmadik negyed végére már átvették a magyarok az irányítást, míg a hollandok kettő, addig a magyar lányok négy gólt dobtak.

hirdetes_810x300
forrás: facebook.hu/waterpolo.hu

A negyedik negyedben 3-3 gólt láthattunk mind a két oldalon. A magyar lányok hihetetlenül okos játékkal csoportelsőként jutnak a negyeddöntőbe.

Hollandia – Magyarország 8:10 (2:2, 1:1, 2:4, 3:3)

Gólszerzők: Smit 4, van der Sloot 3, Megens ill. Szücs G. 2, Czigány D. 2, Keszthelyi 2, Gurisatti 2, Bujka, Illés A.