Nyitókép: Globe Guide

A Széchenyi fürdőről készült fénykép lett a világ legjobb utazási fotója 2018-ban.

Egy olasz fotós készített képet az egyébként is világhírű gyógyfürdőről, amit benevezett egy versenyre, s meg is nyerte vele az abszolút első helyet. Hamarosan Londonban, majd Dubajban és több közel-keleti fotókiállításon is bemutatják a képet.

Az olasz turista egy ikonikus pillanatot örökítette meg: fürdőzés közben sakkozással múlatják az időt a fürdőzök.

A Travel Photograpy of the Year, vagyis az év utazási fényképe pályázaton 142 országból húszezernél is több pályázatot adtak be, amelyen az olasz fotós egy nyolc képből álló sorozattal lett fődíjas, a képei közül a budapesti Széchenyi Gyógyfürdőben készült fotója pedig a verseny abszolút győztese lett.