Nyitókép: webnoviny.sk

 

Az amerikai Johns Hopkins Medicine központ kutatói állítják, hogy a SARS-Cov-2-re végzett PCR tesztek akár az esetek 20 százalékában is hamis eredményt mutathatnak. Így akár minden ötödik koronavírussal fertőzött, de tünetmentes pacient lehetséges, hogy ki sem utatnak.

 

A PCR tesztek alapja az orrból és a torokból vett törlet, melyet laboratóriumban a vírus RNA-ja kimutatásának vetnek alá. Ez tartalmazza a koronavírus genetikai információját. A módszert reverz transzkripciós polymeráz láncreakciónak (RT-PCR) is nevezik.

 

Minden ötödik teszt hamis lehet

 hirdetes_300x300  

 

Szakértők szerint a PCR tesztek a legmegbízhatóbb módszer a Covid-19 jelenlétének kimutatására, melynek bizonyossága közelít a 100 százalékhoz.

 

A gyakorlatban azonban ez nem teljesen így van, állapították meg az amerikai kutatók, akik felfedezték, hogy a PCR tesztelés sikeressége függ attól is, milyen hosszú ideje tart az infekciós, vagy inkubációs időszak. Az eredmények magyarázata ezért zavart okozhat.

 

Több kutatás összehasonlítása alapján rájöttek, hogy a hamis negatív teszteredmény aránya függ attól, hogy az infekció mikor fertőzte meg a testet.

 

A fertőzést követő napon 100 százalékos, a 4. napon 67 százalékos, a nyolcadik napon 20 százalékos volt az esély a hibás teszteredményre. Három hét után ismét 66 százalékra emelkedett a rossz eredmény esélye.

 

Szakértők szerint a legnehezebb közvetlenül a fertőzés után kimutatni a betegséget. A legmegbízhatóbb eredményt akkor kapjuk, ha a Covid-19-el fertőzött személyt 8 nappal a fertőzés után, illetve 3 nappal a betegség tüneteinek megjelenését követően végezzük.

 

webnoviny.sk

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!