Nyitókép: reprofoto (huste.tv)

Óriási küzdelemben, 6 perc alatt 3 gólt rúgva 10 emberrel is fordítani tudott és győzött hazai pályán a DAC.

A sárga-kékek korán, már a 20. percben gólhátrányba kerültek, majd nem sokkal később ehhez emberhátrány is párosult. Második sárga lapja után Jannik Müller kapta meg a piros lapot a 34. percben. A Rózsahegy a vezető találat után is kiegyenlített ellenfele maradt a kissé enerváltan, az eddig megszokotthoz képest gynegébben játszó listavezetőnek az első játékrészben.

Kép: reprofoto (huste.tv)

hirdetes_400x285

Gólzáporos második félidő

A fordulás után egy teljesen más hazai csapat futott ki a pályára. Előbb Kalmár beadást követő fejese az 53. percben, majd Ramirez 30-35 méteres lökete az 56.-ban, illetve ismét Kalmár 30 méteres szabadrúgásgólja az 59. percben három gólt eredményezett a DAC-nak.

A Rózsahegy ugyan Kmeť révén még szépíteni tudott az 59. percben, és volt pár további veszélyes helyzete is, de a DAC  megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

A csapatnak sokat segített, hogy a stadionon kívül drukkoló szurkolótábor szinte hiánytalan, megszokott otthoni hangulatot teremtett.

Bernd Storck meccs utáni értékelése elolvasható ITT.

A dac1904.sk statisztikája:

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY – MFK RÓZSAHEGY 3:2 (0:1)

Fortuna Liga, 6. forduló, MOL Aréna, 2020.09.12., 19:00
Játékvezetők: Sedlák – Ádám, Perát
Góllövők:
53., 59. Kalmár, 56. Ramirez, ill. 20. Almási, 62. Kmeť
Nézőszám: 819

Sárga lap: 25. Müller, 39. Balić, 49. Blackman, ill. 58. Kochan, 64. Takáč, 81., 90. Boďa
Piros lap: 34. Müller, ill. 90. Boďa

DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Friede (40. Malý), Schäfer, Balić (88. Bednár) – Divković (79. Fábry), Ramirez (88. Njie), Kalmár (K)

Rózsahegy: Macík – Čurma, Maslo (K), Mrva – Kmeť, Zsigmund (83. Múdry), Kochan (70. Brenkus), Takáč (83. Dopater), Ďungel (87. Filinský) – Gerec, Almási (70. Boďa)

A mérkőzés statisztikája:

Labdatartás: 35% : 65%
Lövések: kapura: 10:6, mellé: 4:3
Szabadrúgás: 17:11
Szöglet: 5:6
Les: 1:4

Bernd Storck védencei 6 forduló után 18 ponttal hibátlanul továbbra is vezetik a szlovák bajnokságot.

A DAC továbbra is hibátlanul vezeti a szlovák bajnokságot, öt ponttal az egy meccsel kevesebbet játszó Slovan előtt. Kép: reprofoto: SofaScore