Nyitókép: fcdac.sk

A magyar válogatott Kalmár Zsolt, a Dunaszerdahely csapatkapitánya lett a szlovák labdarúgó-bajnokság őszi idényének legjobb játékosa.

Az FC DAC honlapjának vasárnapi beszámolója szerint a középpályás a teljesítményértékelő InStat-rendszer adatai szerint 286 ponttal lett a teljes mezőny legjobbja. A második helyen panamai csapattársa, a hátvéd Cesar Camarena Blackman (282), a harmadikon pedig a címvédő és listavezető Slovan Bratislava magyar válogatott támadó középpályása, Holman Dávid (278) végzett.

Kalmár 11 találattal vezeti a góllövőlistát, az őszi szezonban négy gólpasszt is kiosztott, ő próbálkozott a leggyakrabban kapura lövéssel (65), ő találta el legtöbbször a kaput (37), és ő értékesítette a legtöbb büntetőt (4). Holman Dávid nyolc alkalommal volt eredményes.

hirdetes_810x300

A Dunaszerdahely 18 fordulót követően a tabella második helyén áll, hátránya öt pont a Slovan Bratislava mögött.

A DAC a következő statisztikákban lett őszi első:

– a tizenhatoson kívülről szerzett legtöbb gól (12; a második helyezett Zsolna 5)
– a rögzített játékhelyzetekből szerzett legtöbb gól (17; a második Slovan 14)
– szabadrúgásból szerzett legtöbb gól (6; a második Nyitra 2)
– a legtöbb mérkőzésenkénti kapura lövés (18,6; a második Slovan 15,4)
– a legtöbb mérkőzésenkénti kapura tartó lövés (7,8; a második Slovan és Zsolna 6,8)
– a leghosszabb percenkénti (33:14; a második Trencsén 29:02) és százalékos (64%; a második Slovan 55%) labdatartás
– a legtöbb átadás (577; a második Trencsén 526)
– a legtöbb pontos átadás (492, tehát 85%-os pontosság; a második Trencsén 448 és 85%)
– a legtöbb megnyert párharc (170-ből 90, tehát 54%; a második Rózsahegy és Slovan 52%)
– a legtöbb mérkőzésenkénti csel (37; a másodi Zsolna 36)

Szintén örömteli az a tény is, írja a DAC honlapja, hogy a bajnokság tizenkét csapatából a DAC és a Slovan a legmagasabban értékelt klubok a játékosok átlagos InStat indexe alapján. Amennyiben a bajnoki táblázat az InStat alapján állna össze, a DAC és a Slovan holtversenyben vezetnék a pontvadászatot – mindkét csapat InStat indexe 252:

1. DAC 252, 2. Slovan 252, 3. Zsolna 235, 4. ViOn 223, 5. Trencsén 219, 6. Nagyszombat 219, 7. Rózsahegy 219, 8. Szenice 215, 9. Szered 211, 10. Nagymihály 210, 11. Pohronie 210, 12. Nyitra 209.