Nyitókép: Peter Pollág Fb-oldala

A Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskolába járó Horváth Annamária történetéről három évvel ezelőtt a Körképen mi is beszámoltunk olvasóinknak.

Szepsire és a balerínában futó Annamáriára figyel az ország

A szegény sorból származó, családjával 17-en cigánytelepen élő Annamária egy helyi futóversenyt követően robbant be a köztudatba. Mindezt egy fotónak köszönhetően, ahogy szerényen, egy egyszerű balerina lábbeliben áll a dobogó legfelső fokán. Annamária ugyanis futócipő nélkül, pusztán a tehetségének köszönhetően legyőzte a nála jóval felkészültebb társait.

A híres fotó, melyre sokan felfigyeltek, forrás: aktuality.sk

Az esetre az akkori államfő, Andrej Kiska is felfigyelt, a megnövekedett érdeklődés megnyitotta a lehetőségek kapuját Annamária előtt.

A lány három évvel később, 2021. június 20-án, Kassáról adott újra hírt magáról. Mégpedig nem is akárhogyan. 1500 méteren országos címet szerzett a serdülők kategóriájában. Immár a Szepsi Atlétikai Klub versenyzőjeként.

Nem érhető el leírás a fényképhez.
A 2008-as születésű, 13 éves Horváth Annamária országos bajnok lett a serdülők között 1500 méteres távon. Kép forrása: Peter Pollág Fb-oldala

Nincs lehetetlen a tehetséges, kellően kitartó emberek számára.

Gratulálunk!

U.I: A hírről Peter Pollák (OĽaNO) roma nemzetiségű EP-képviselő adott hírt először.