Nyitókép: AP Photo/Petr David Jose

Szlovákia 4:0 arányban legyőzte Svédországot a 2022-es pekingi téli olimpiai játékok bronzmeccsén.

A szlovák jégkorongozók hatalmas szívvel játszva nagy küzdelemben legyőzték a jóval esélyesebb svédeket. Az első harmad 0:0-át hozó eredménye után a második harmadban először a 24. percben Slafkovský talált be, majd emberelőnyből 9 perccel később Takáč. 3 perccel a vége előtt ismét Slafkovský volt eredményes, miután a svédek lehívták a kapusukat. A végeredményt 74 másodperccel a vége előtt Regenda állította be.

Ezt követően fegyelmezett játékkal őrizték az eredményt, miközben ellentámadásokból több nagy helyzete is volt Szlovákiának.

Slovakia’s Juraj Slafkovsky, left, and Sweden’s Pontus Holmberg collide during the men’s bronze medal hockey game at the 2022 Winter Olympics, Saturday, Feb. 19, 2022, in Beijing. (AP Photo/Petr David Josek)

A bronzéremmel óriási meglepetést szereztek a szlovák hokisok, akik az elmúlt évtizedek messze legnagyobb sportsikerét érték el a téli olimpiák történetében.

Az olimpiai döntőben Oroszország Finnoszággal találkozik.