Nyitókép: Körkép.sk

Április 16.-án ismét két felvidéki érdekeltségű karate klub képviselte a magyar színeket a 16. Nyílt Shito ryu Karate stílus szlovák Országos Bajnokságon. Először volt ilyen kiemelt szintén a karate verseny része a Kobudo (bottal való) formagyakorlatok versenye.

A Taiyó karate klub 15 versenyzővel, a dunaszerdahelyi Ippon Karate Klub pedig 4 versenyzővel vett részt Nagysurányban a Shito ryu országos bajnokságon, ahol nemcsak az éremszerzés, hanem a Varasdi (Varaždín) Európa- és Világbajnokságra való kijutás is növelte a tétet. A versenyen 28 klub 186 versenyzője vett részt, tehát színvonalas mezőny gyűlt össze.

Összesítésben az összes résztvevő klub közül a felvidéki Taiyó Karate Klub Gúta a 8. helyen végzett 3 arany, 4 ezüst és 8 bronzérem megszerzésével. Ezzel több kategóriában is sikerült kijutnunk a Világbajnokságra és az Európa bajnokságra is.

Ebben az évben a klubnak a szigetszentmiklósi  nemzetközi verseny, a Trencséni Szlovák Kupa és a pozsonyi felnőtt országos bajnokság után ez volt a negyedik versenye két év Covid szünet után. Jövő héten kerületi versennyel folytatódnak a küzdelmek.

Érdekesség, hogy a Majster’s kumite döntőt a klub két edzője (a két testvér, Samu Lóránt és Samu István) bunyózta. Most Samu Lóránt volt eredményesebb (3:2).

Szigetiová Flóra Kumite female 12-13 years +48kg 5
A csapat edzői/felkészítő stáb: Kiss Tibor, Samu Lóránt, Balázs Zoltán, Kiss Artúr, Samu István
A Dunaszerdahelyi Ippon Karate Klub eredményei:
Csiba Dávid senior kata 2.hely és senior kobudo bo 3.hely
Jakóczi Marian kata 8-9 évesek 2.hely Czajlik Kinga  kata 8-9 évesek 3.hely és kumite 8-9 évesek -32kg szintén 3.hely, Csiba Tibor kata senior +55  1.hely.
Edzők: Csiba Tibor és Csiba Dávid