Nyitókép: SITA
Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter magyarázattal szolgált arra, hogy miért lassult le az orosz hadsereg „speciális katonai hadművelete“ Ukrajnában. Szerinte Moszkva ezzel a lépéssel a civileket igyekszik védeni. Sojgu erről az Oroszország és Kína által irányított biztonsági szervezet résztvevőivel való találkozón beszélt.
Az orosz hadsereg az elmúlt időszakban váratlan kemény ukrán ellenállásba ütközött. Az orosz katonai vezetés tavasszal letett arról, hogy bevegye Kijevet, majd főleg Donbaszban és az ország déli részén értek el sikereket és szereztek területeket. Épp itt várható azonban, hogy az ukránok óriási ellentámadásba lendülnek.
Az orosz erők többször támadtak civilek által lakott területekre a városokban, beleértve az iskolákat, kórházakat is.
Sojgu viszont azt mondta, hogy Oroszország valójában az ukrán katonai célokat lövi pontos fegyvereivel és
„mindent megtesz annak érdekében, hogy elkerülje a civil áldozatokat. Ez kétségtelenül lassítja a támadás tempóját, de a lépés tudatos a részünkről,“
fogalmazott az orosz védelmi miniszter.
SITA
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kapcsolódó tartalom
Kommentek

Körkép
A szerkesztőség általános szerzője.Hirdetés (X)
- 2023. Már. 30. - 21:55
-
Horvátország helikoptereket küld Ukrajnának
- 2023. Már. 30. - 20:51
-
Elon Musk fiókja a legkövetettebb a Twitteren
- 2023. Már. 30. - 20:20
-
Kuleba: Oroszország soros elnöksége április 1-jétől az ENSZ BT-ben nem más, mint rossz vicc
- 2023. Már. 30. - 19:57
-
Az Egyesült Államok szankciókat vetett ki egy szlovák férfi ellen, aki észak-koreai fegyvereket akart közvetíteni Oroszországnak
- 2023. Már. 30. - 19:27
-
Felkészült a drágább húsvéti bevásárlásra? Nézze meg, mely élelmiszerekért fog többet fizetni a tavalyi évhez képest
Népszerű tartalom
Ennyit keres havonta egy pedagógus
- Belföld
- |
- 2023. Már. 27.10:54
Vége Ukrajna végeláthatatlan pénznyomdájának, amiből a háborút finanszírozta
- Uncategorized
- |
- 2023. Már. 26.15:05
Háború Európában: Zelenszkij felszólította a hátországban élőket, hogy vegyék ki részüket a harcból
- Külügyek
- |
- 2023. Már. 27.12:01
A Foreign Policy Lengyelország és Ukrajna egyesülését vizionálja, ami megoldaná az USA legégetőbb európai dilemmáit
- Külügyek
- |
- 2023. Már. 28.15:56
"Akkor meggondolnák, mit tesznek" - az orosz tévében Pozsony bombázásáról beszélnek
- Külügyek
- |
- 2023. Már. 29.20:10
Király Zsolt: Ez a Szövetség már nem az a Szövetség. Mi zajlik a kulisszák mögött a felvidéki magyar politikában?
- Vélemény
- |
- 2023. Már. 29.16:51