Helga
  • HUF: 421.97
  • USD: 0.98
  • 10 °C
  • 19 °C

Hirdetés (X)

Friss hírek

Zdeno Chára befejezte hihetetlen karrierjét

Chára összesen 24 teljes szezont játszott le az NHL-ben, mely során hihetetlen nyomot hagyott maga után.

Nyitókép: SITA/AP

 

A szlovák válogatott és az NHL egyik legendája, Zdeno Chára 45 évesen befejezte játékos karrierjét. Az óriás hátvéd a Boston Bruins játékosaként vonul vissza, aki kedden írt alá vele egynapos szerződést.

 

Chára közösségi oldalán jelentette be döntését.

 

„25 szezon profi jégkorong, 1680 mérkőzés az NHL alapszakaszában, 200 play off és több száz válogatott meccsel a hátam mögött büszke vagyok arra, hogy bejelenthetem visszavonulásomat. Megtisztelő számomra, hogy ma visszatérhettek a TD Garden arénába és egynapos szerződést írhattam alá a Boston Bruinsszal. Így ott fejezhetem be a karrieremet, mely klub és város oly sokat jelent nekem és a családom számára is. Nagyon sokan vannak itt azok közül, akik segítettek sikereimben. Köszönöm, Bug Zee“

 

– fogalmazott Chára.

 

A Boston Bruins a következő szavakkal fejezte ki köszönetét:

 

„Zdeno, Bostonba érkezéseddel egy felejthetetlen korszak kezdődött. Egyedi vezér voltál, elszánt, karakteres líder, aki formálta szervezetünk kultúráját, mely azóta is tart. Köszönünk neked mindent, amit a csapatunkért, klubunkért, városunkért, a sportért tettél.“

 

Chára összesen 24 teljes szezont játszott az NHL-ben, mely során hihetetlen nyomot hagyott maga után. 2022 februárjában ő lett minden idők legtöbb mérkőzést lejátszott hátvédje az NHL-ben. 2011-ben második európaiként és első szlovákként kapitányként vezethette csapatát, és nyerte el velük a Stanley-kupát.

 

FILE – Boston Bruins defenseman Zdeno Chara hoists the Stanley Cup after the Boston Bruins beat the Vancouver Canucks 4-0 in Game 7 of the NHL hockey Stanley Cup Finals, Wednesday, June 15, 2011, in Vancouver, British Columbia. Chara announced his retirement Tuesday, Sept. 20, 2022, after playing 21 seasons in the NHL and captaining the Boston Bruins to the Stanley Cup in 2011.(AP Photo/Julie Jacobson, File)

 

SITA

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!

Kommentek

Kommentek

Nem érkezett még komment. Legyen az öné az első!

Szóljon hozzá!

Körkép

A szerkesztőség általános szerzője.

Kövessen minket