Nyitókép: TASR/AP
A nevetésben látja a hosszú élet titkát az a 112 éves japán férfi, akit szerdán ismertek el a világ legidősebb élő férfijaként.
Az új világrekorder, Vatanabe Csitecu Niigata tartományban, Dzsoecu városban él egy idősotthonban, családja szerint jó egészségben. Mosolyogva vette át a tanúsítványt a Guinness Világrekordok képviselőjétől, és amikor a hosszú élet titkáról faggatták, csak annyit mondott, hogy a nevetés az.
Vatanabe 1907. március 5-én született földműves családba. Húszévesen Tajvanra került, ahol cukorgyárban dolgozott. A második világháború végén hazatért, és köztisztviselőként dolgozott nyugdíjazásáig.
Korrekorderré nyilvánítását öt gyermeke, 12 unokája, 16 dédunokája és egy ükunokája ünnepelte. A Jiji japán hírügynökség szerint kedvenc hobbija a szépírás. Kedvenc étele a puding és a fagyi, amelyeket ma is fogyaszt.
A világ legidősebb nője is japán, a Fukuoka tartományban élő Tanaka Kane, aki január 2. töltötte be 117. életévét.
MTI
Megosztás:
Címkék: 112 éves a világ legöregebb férfija Japán
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kapcsolódó tartalom
Kommentek
- 2021. jan. 27. - 21:52
-
A világ legmélyebb kanyonját fedezték fel az Antarktisz jege alatt
- 2021. jan. 27. - 20:56
-
Az EP-képviselők nyilvános meghallgatásra hívták be a vakcinagyártó vállalatok képviselőit
- 2021. jan. 27. - 20:23
-
Az egészségügyi tárca jóváhagyta az Ivermektin gyógyszer használatát a koronavírus gyógyítására
- 2021. jan. 27. - 19:59
-
Koronavírus - Vírusölő maszkot fejlesztett ki egy francia vállalkozás
- 2021. jan. 27. - 19:34
-
Fiatal támadó érkezett a DAC-hoz
Népszerű tartalom
Január 27-től változnak a kijárási tilalom szabályai, mutatjuk hol van szükség negatív tesztre, és hol hagyható el
- Belföld
- |
- 2021. jan. 26.10:08
Iskolanyitás, tesztelés, oltás – Mi várható az elkövetkező napokban? Körkép.sk kisokos
- Belföld
- |
- 2021. jan. 24.15:44
Koronavírus a Körképen: Napi esetszámok járások szerint, és az országos tesztelés eddig ismert részadatai (Grafikonokkal)
- Belföld
- |
- 2021. jan. 26.14:15
Ausztriában mától kötelező a FFP2-es maszk használata. A Billa, a Spar és a Lidl ingyen fogja osztogatni a vásárlóknak
- Külügyek
- |
- 2021. jan. 25.15:43
Véget ért az országos szűrés első fordulója, érkeznek az eredmények
- Belföld
- |
- 2021. jan. 24.21:41
Matovič: 2,59 millió letesztelt lakos, 30 ezer vírusfertőzött, 1,18 százalék pozitivitás - Íme, a januári országos tesztelés eredményei
- Belföld
- |
- 2021. jan. 26.17:20