Nyitókép: SITA/AP Photo/Alastair Grant
Bizalmi szavazást tart hétfő este a kormányzó brit Konzervatív Párt alsóházi frakciója Boris Johnson miniszterelnök ellen, miután összegyűlt a szavazás kiírásához minimálisan szükséges számú kezdeményező levél – jelentette be hétfőn Sir Graham Brady, a konzervatív frakció illetékes bizottságának vezetője.
Brady közölte, hogy a szavazást brit idő szerint 18 és 20 óra – közép-európai idő szerint 19 és 21 óra – között tartják. A voksokat azonnal összeszámolják és az eredményt nem sokkal később kihirdetik.
A kormányfő elleni bizalmi szavazás kiírása hosszabb ideje napirenden volt, miután az elmúlt hetekben kiderült, hogy a londoni miniszterelnöki hivatalban és más kormányintézményekben a koronavírus-járvány megfékezésére korábban elrendelt szigorú korlátozások idején több kerti partit, ivászatokkal kísért társasági összejöveteleket tartottak, nem egyszer Johnson részvételével.
A közkeletűen “partygate” néven emlegetett ügy Johnson 2019-ben kezdődött miniszterelnöki időszakának eddigi legnagyobb belpolitikai botrányává fajult.
MTI
Megosztás:
Címkék: bizalmi szavazás Boris Johnson
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kapcsolódó tartalom
Kommentek
Hirdetés (X)
- 2023. Már. 29. - 20:10
-
"Akkor meggondolnák, mit tesznek" - az orosz tévében Pozsony bombázásáról beszélnek
- 2023. Már. 29. - 19:02
-
Németország sokmilliárdos katonai célú támogatást küld Ukrajnába
- 2023. Már. 29. - 18:06
-
Demonstráltak az erdélyi gazdák, emésztőgödörbe öntötték a tejet
- 2023. Már. 29. - 17:33
-
A Slovnaft vétóra szólította fel Čaputovát. Világi sokallja a 70 %-os adót, bár Magyarországon 95 %-ot fizet
- 2023. Már. 29. - 17:00
-
Két nappal korábban vagy később érkezhet a nyugdíj. A Szociális Biztosító időpontjai húsvét kapcsán
Népszerű tartalom
Vége Ukrajna végeláthatatlan pénznyomdájának, amiből a háborút finanszírozta
- Uncategorized
- |
- 2023. Már. 26.15:05
Ennyit keres havonta egy pedagógus
- Belföld
- |
- 2023. Már. 27.10:54
Túró, vaj, tejföl, bor – közzétették az árstopos élelmiszerek listáját
- Gazdaság
- |
- 2023. Már. 21.18:28
A Foreign Policy Lengyelország és Ukrajna egyesülését vizionálja, ami megoldaná az USA legégetőbb európai dilemmáit
- Külügyek
- |
- 2023. Már. 28.15:56
Háború Európában: Zelenszkij felszólította a hátországban élőket, hogy vegyék ki részüket a harcból
- Külügyek
- |
- 2023. Már. 27.12:01
Simon Zsolt megkezdte a Szövetség-Aliancia felszalámizását
- politika
- |
- 2023. Már. 28.18:39