Nyitókép: SITA/AP

 

Az első latin-amerikai egyházfő már névválasztásával jelezte, hogy máshogy tervezi ellátni feladatait, mint elődjei. Reformjai és a klímaváltozással, szegénységgel kapcsolatos gondolatai folyamatosan a figyelem középpontjában tartották az elmúlt tíz évben.

 

Sokat dolgozott azon is, hogy javítson a katolikus egyház iszlámhoz fűződő viszonyán. Például ő volt az első pápa, aki Irakba látogatott.

 

 hirdetes_300x300  

Az elmúlt 10 évben az egyházon belüli erőviszonyok történelmileg legnagyobb mértékű átrendeződését láthattuk. A legfőbb hatalom a 120 bíboros kezében van, ők választják meg a pápát is. A nyugati bíborosok száma és befolyása csökkent az elmúlt időszakban, miközben a keleti világ bíborosainak hatalma nőtt

 

– mondta Piero Schiavazzi, Vatikánt kutató professzor.

Az egyház konzervatív szárnya ugyanakkor régóta bírálja Ferenc pápát.

 

Franca Giansoldati újságíró Gerhard Ludwig Müller német bíborossal közösen kiadott egy könyvet a pápáról. A bíborost a pápa nyílt kritikusaként tartják számon.

 

– Mindig volt jobb- és baloldal, konzervatív és progresszív szárny az egyházon belül. Ugyanakkor a két oldalnak mindig sikerült kompromisszumra jutnia. A konzervatívok szerint Ferenc pápa viszont nem követte eddig ezt a hagyományt – mondta Giansoldati.

 

A Ferenc pápával szembeni kritikák Benedek emeritus pápa halála után erősödtek fel. Olyan pletykák is felröppentek, hogy elődjéhez hasonlóan ő is lemondhat.

 

Euronews

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!