Soros György bevándorlási tervét hajtják végre Brüsszelben, és helyes, ha a magyarok tudnak erről – jelentette ki Orbán Viktor magyar miniszterelnök a jelenleg zajló kormányzati plakátkampányról szólva pénteken a Kossuth rádió 180 perc című műsorában.

 

„Nem mi döntenénk el, kit fogadunk be”, ahogy a migránsok szétosztásáról sem – mondta a miniszterelnök.  Orbán Viktor szerint mindenki tudja, hogy bevándorlásügyben Magyarországnak van igaza – ez ma már „közhely” Európában -, és ezt négyszemközt szinte minden miniszterelnök el is ismeri. Ám Európát nem az emberek, hanem a közvélemény alakítói irányítják, akik ideológiailag, pénzügyi érdekeiket tekintve a liberalizmushoz kötődnek, és a saját országaik ellenében döntenek – tette hozzá, rámutatva ugyanakkor, hogy az európai politikában egyre inkább a migráció megállítását követelik, és biztos abban, hogy bekövetkezik a fordulat.

 

Nem kellett volna megölni Kadhafit 

 

 hirdetes_810x300  

Szerinte ha Európa a bevándorlók szétosztásáról beszél, Afrikában azt meghívásként értelmezik. Líbia ügyében Orbán Viktor azt is mondta, hogy nem kellett volna megölni az észak-afrikai ország egykori vezetőjét, Moammer Kadhafit. Senki sem állítja, hogy Líbiában egy hibátlan demokrata kormányzás zajlott, de legalább volt kormány – fejtette ki, „európai elmebetegségnek” nevezve, hogy a nyugatiak által alkalmazott elveket kérik számon a tőlünk különböző civilizációs területeken, ezzel ugyanis tönkreteszik ezeknek az országoknak a stabilitását.

 

Az NGO-kkal, azaz a nem kormányzati szervezetekkel kapcsolatban a kormányfő arról beszélt, hogy Olaszország most szembesül azzal, amivel Magyarország 2015-től: ezek a nemzetközi hálózatok akkor, amikor a migránsok fő útvonala a Balkán volt, ugyanazt csinálták, mint most Olaszországban.

 

A magyarok nem masírozták át a határokon 56-ban 

 

Azzal kapcsolatban, hogy Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke párhuzamot vont napjaink migrációs helyzete és az 1956-os magyar menekülthullám között, a kormányfő úgy reagált: 1956-ban megbuktak volna azok a nyugat-európai kormányok, amelyek azt mondták volna, a magyarok nem tartoznak ide kulturálisan. Magyarország egy keresztény ország, Európához tartozik, és aki ezt a tényt eltagadná akár most, akár korábban, „a szamárság jegyét viselhetné a homlokán” – mondta.

 

Amikor a magyaroknak menekülniük kellett, senki sem masírozott át közülük a határokon, hanem a határőrök utasításait elfogadva „szépen bementek az ausztriai menekülttáborokba”, ahol évekig tartózkodtak rendezetten a szétosztásuk előtt. „De az, hogy nekiindulnak, áttapossák a kerítéseket (…), átszelik a határokat, nyíltan bejelentik, hogy ők megsértik az európai és a nemzeti jogszabályokat, és megmondják, hova akarnak menni, és őket senki sem állíthatja meg, hát 1956-ban ilyen nem volt” – fejtette ki.

 

Trump és az energiapolitika

 

Donald Trump előző napi varsói látogatásáról szólva a miniszterelnök fontosnak nevezte, hogy az amerikai elnök úgy döntött, első komoly, nyilvános programadó jellegű beszédét Közép-Európában, éppen a lengyel fővárosban mondja el. Azt is kiemelte, hogy az Egyesült Államok és Közép-Európa álláspontja migrációügyben egybeesik: a határokat meg kell védeni, a migránsokat fel kell tartóztatni.

 

Energiapolitikára kitérve arra a rivalizálásra hívta fel a figyelmet, amely abból fakad, hogy az Egyesült Államok és Oroszország is gázt akar eladni Európában. Magyarországnak mint vevőnek mind az amerikai, mind az orosz gáz elérhető, márpedig ha van verseny, akkor a vevő olcsóbban jut az áruhoz, úgyhogy „versenyezzenek a mi pénzükért azok, akik gázt tudnak eladni Európában, mi majd a legolcsóbbat fogjuk vásárolni” – közölte.

 

MTI
kép: MTI Fotó

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!