Nyitókép: TASR

 

Azok az intézkedések, amelyeket a kormány a koronavírus-járvány megfékezésére hozott, csökkentették a többi fertőző betegség előfordulását. A megfigyelt diagnózisok többségénél kétharmados csökkenés figyelhető meg, míg a A-típusú hepatitisz esetében 73%-os.

 

A személyes kapcsolattartás korlátozása, a kötelező szájmaszkviselet, a kéz- és felületfertőtlenítés csökkentette a vírusok és a baktériumok terjedését. Mindez abból az egészségügyi ellátást jegyző kimutatásból derült ki, amit a Dôvera egészségbiztosító orvosai jelentettek be 2020. március 15. és április 30. között, illetve hasonlítottak össze a 2019-es év ugyanazon időszakával. Az összehasonlítás nyolc fertőző betegséget érint.

 

 hirdetes_810x300  

Jócskán csökkent az influenzás betegek száma

 

A fertőző betegségeket elsősorban az alapos higiénia és a szájmaszkviselet csökkentette.

 

„A gyakori kézmosás kiküszöböli a piszkos kéz betegségét, a sárgaságot, vagyis az A-típusú hepatitiszt. A szájmaszk viselete pedig az olyan cseppfertőzéssel terjedő betegségeket csökkenti, mint a Covid-19, a nátha, az influenza vagy más vírusos és bakteriális típusú megbetegedés“

 

– mondta MUDr. Ivo Hyrant sürgősségi orvos.

 

A bejelentett betegségek alacsonyabb számához részben hozzájárult a gyakoribb öngyógyítás is.

 

„Ha valakinek enyhébb típusú fertőző betegsége volt, akkor 37,5 fokos lázzal biztos nem futott a sürgősségire, ami a koronavírus-járvány kitörése előtt mindennapos dolog volt“

 

– tette hozzá az orvos.

 

Csökkenhet az immunitás a mindennapos megbetegedésekkel szemben

 

Az egyik olyan intézkedés, amellyel a Dôvera hozzájárult a járvány kezeléséhez, az a DôveraLinka („orvos a telefonnál“) szolgáltatás megújítása volt. Annak a lehetősége, hogy a páciensek telefonon keresztül konzultálhattak az egészségügyi állapotukról, tehermentesítette az orvosokat a rendelőkben és hozzájárult ahhoz, hogy az emberek otthon maradjanak.

 

A leggyakoribb problémák, amelyekkel a páciensek igénybe vették a Dôvera Linka24-et a koronavírus-járvány idején az alábbiak voltak: gyerekbalesetek, akut megbetegedések gyerekeknél, allergiás reakciók, kullancscsípés és azzal kapcsolatos tünetek, megbetegedések, gyógyszerek ellenjavallata, emésztési nehézségek.

 

A hosszútávú járványügyi intézkedéseknek azonban a jövőben negatív hatásai is lehetnek.

 

„Amennyiben a szervezet nem fog olyan kórokozókkal találkozni, amelyekkel eddig rendszeresen találkozott, nem fog tudni immunitást kialakítani ellenük, így csökkenésnek indulhat a mindennapos megbetegedések ellen szerzett immunitás“

 

– zárta le MUDr. Hybrant.

 

Webnoviny.sk/Körkép.sk

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!