Nyitókép forrása: magyarhirlap.hu

 

 A Kőrösi Csoma Sándor Program az elmúlt évek során a magyar nemzetpolitika egyik sikertörténetévé vált, amelynek eredményeképpen új lendületet vett a magyar élet a diaszpórában – hangsúlyozta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kedden a 2020. évi Kőrösi Csoma Sándor Program déli féltekén szolgálatot teljesítő ösztöndíjasainak záró konferenciáján, amelyet az idei évben rendhagyó módon online tartanak.

 

A konferencián a 2020-as programévben a Latin-Amerikában, Ausztráliában, Új-Zélandon és Dél-Afrikában szolgálatot teljesítő ösztöndíjasok és mentoraik vesznek részt – derül ki a magyar Nemzetpolitikai Államtitkárság közleményéből.

 

Az államtitkár köszöntőjében hangsúlyozta: 2013-ban úttörő jelleggel indították el a programot annak érdekében, hogy kapcsolatot teremtsenek a diaszpóra közösségek, illetve az anyaország és a Kárpát-medence között, és megerősítsék identitásukban azokat a magyar közösségeket, szervezeteket, amelyek akár többezer kilométerre működnek Magyarországtól. Felidézte: a program akkor 47 ösztöndíjassal indult, azóta már összesen 656-an vettek benne részt. Hozzátette: idén a déli féltekén 8 országban 31 fogadószervezet mellett összesen 36 ösztöndíjas tevékenykedett, akik 2020. március 1-től 2020. november 30-ig látták el feladataikat.

 

 hirdetes_810x300  

Potápi Árpád János kiemelte: a hét éve indított program gyümölcs mára beért. Új hétvégi magyar iskolák, népzenei és néptánc együttesek, hagyományőrző és cserkészcsapatok és számos magyar kulturális program, kezdeményezés hirdeti a Föld minden táján, hogy a diaszpórában életerős magyar közösségek élnek, akik büszkék magyarságukra. Mindez nem valósulhatott volna meg a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasai nélkül, akik híd szerepet töltenek be az anyaország és diaszpóra között.

 

Az államtitkár köszönetet mondott az ösztöndíjasoknak és mentoraiknak a 2020-as évben, a nemzeti összetartozás évében végzett munkájukért, valamint azért, hogy a világjárvány okozta nem mindennapi helyzetben is derekasan helytálltak és a megszokott munka mellett karitatív feladatokat is elláttak.

 

Felidézte: a MÁÉRT döntése értelmében 2021 a nemzeti újrakezdés éve, amelynek keretében az új programok mellett folytatni kívánják az eddigieket, így a Kőrösi Csoma Sándor Programot is.

 

Körkép.sk/sajtóhír

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!