Szombaton (július 8-án) rendezték meg a Felvidéki Labdarúgó Bajnokság (FLB) csallóközi régiójának harmadik, egyben utolsó fordulóját.

Ezúttal az YBS DAC fanklub volt a házigazda a helyi szabadidőpark műfüves pályáján. Az FLB csoportköre mellett a szervezők egy nemzetközi focikupát is szerveztek, így nem csak Alistál, Béke és az YBS csapat mérkőztek meg egymással, hanem a Felvidéki Harcosok és a magyarországi Szany csapata is, miközben a FLB-ban szereplő három csapat egymás elleni eredményei a focikupába és a felvidéki bajnokságba is beleszámítottak.

fotó: Körkép.sk

Az YBS ma is győzött Alistál és Béke ellen, így veretlenül került be az FLB döntőjébe, melyet Szepsiben rendeznek, ahol a házigazdák mellett a 11 régiós győztes mérkőzik meg egymással.

A focikupát azonban Szany csapata vihette haza, miután a döntőben (előbb 3:1-re elhúztak a szanyiak, majd 5:3-ra fordított az YBS, innen állt fel a magyarországi ellenfél két perccel a vége előtt) küzdelmes mérkőzésen, 6:5 arányban győzték le az YBS csapatát.