FC DAC  0 – 0 BESZTERCEBÁNYA

A DAC nyomasztó fölényben, majdnem egy teljes félidőn át emberelőnyben játszva szegezte a kapujához a tehetetlen Besztercebányát, de nem volt képes betalálni a temérdek zicceréből sem. Nyolcadik helyen telel a Radványi-csapat.

Dunaszerdahely, Városi stadion, játékvezető: Jozef Pavlik, 2385 néző

Sárga lap: Szarka, Szabó (DAC) – Vajda, Peňaška, Šovčík, Mazan (Besztercebánya)
Piros lap: Vajda (Besztercebánya)

FC DAC: Pernecký – Štepanovský, Majerník, Saláta, Szabó O. – Ujlaky, Krišto, Horváth B., Brašeň – Černák, Szarka

Besztercebánya: Boroš – Peňaška, Dolný, Šovčík, Mazan, Neušel, Polievka, Adámik, Vajda, Ľupták, Savić

A játékosok pajtáskodnak a szurkolókkal, valószínűleg azért nincs örök harag, de ez a 2 pont még igencsak hiányozhat a végén, főleg, hogy nem sokat kellett volna tenni érte.

hirdetes_810x300

síp - kicsi 90+3′ Vége a meccsnek, a fütyülő szurkolók nincsenek elragadtatva

90+2′
A hideg ellenére kezdhetnek pirulni az arcok, ez bizony döntetlen lesz

90+1′ Letelt a rendes játékidő, 4 másodperccel a vége előtt az óra is belehalt a szégyenbe. 3 perc ráadás

90′ Támadna a vendégcsapat, de a csatárnak nincs kedve futni, ő inkább védekezne

87′ Három perccel a rendes játékidő vége előtt mindenki egyre izgatottabb, főleg az a népes csoport, akik DAC mezben ziccert hibáztak ma

85′ Horváth Béla arcképének már faraghatják a keretet Besztercebányán: megint nem volt elég nagy neki az üres kapu

85′ Pernecký vacakolt egy kicsit egy aláhulló labdával, de csak meglett neki

83′ Egy távoli DAC-lövés ment el a kapufa mellett – sajnos kívülről, a kapus is csak bizakodó arccal nézte

82′ Brašeň révén lesgólig jutott a DAC, legalábbis a partjelző és a spori szerint. Ha Szarka belőtte volna, és nem pattan el tőle, akkor nincs lesvita.

81′ A DAC-nak bő tíz perce maradt, hogy kiharcolja az amúgy bőven megérdemelt győzelmet

csere - kicsi79′ Marek Šovčík távozik a pályáról, és David Střihavka jön be a helyére, akinek a nevét szerencsére csak leírnunk kell, kimondani nem

75′ Saláta kiváló fejesét kivédte a még kiválóbb Boroš

74′ Veszélyeztetett a Besztercebánya, aztán mindenki fut vissza az ő térfelükre, ahogy 75 perce megszokhattuk

csere - kicsi 71′ Ujlakyt Sabler váltotta

69′
Jurčo felvette a ritmust, ő is mellélőtt

66′ Szarka és Ujlaky egymás után kihagyta ugyanazt a kihagyhatatlan ziccert

64′ Leningrád ostromára kezd emlékeztetni ez a meccs, mind az ostrom hevességét, mind a hatékonyságát illetően. Most Szarka közeli lapos lövését ölelte meg Boroš.

sárga_lap - kicsi61′ Peter Mazan

60′
Saláta fejelt közelről felső lécet

csere - kicsi59′ A dallamos nevű Róbert Polievka le, Peter Lipták be

58′
Horváth Béla forintos labdát kapott a kaputól 6 méterre, de inkább mellélőtte az ajtó-ablak ziccert, hadd izguljon a nézősereg

55′ Hatalmas lövés Horváth Bélától, de ezt is kitolta a kapuból Boroš

55′csere - kicsi Roland Černák le, Pavol Jurčo be

50′
A szabadrúgást szögletre ütötte ki a vendégek kapusa

piros_lap - kicsi48′ Szarka ziccerben lépett volna ki, Vajda, akinek volt már egy sárgája, mehet begyűjteni a dicséretet az edzőtől a megmozdulásáért

síp - kicsi46′ Kezdődik a második félidő, remélhetőleg több hazai góllal

síp 45+3′ Három perc ráadás sem volt elég a DAC-nak, hogy gólra váltsa a kétségtelen fölényét. Egy félideje maradt a győzelemre, amely abban a pillanatban megérdemelt lenne, amint győztes gólt tudnak rúgni.

45′ Lassan már tűzijáték ami a besztercei kapu előtt zajlik, de valakiről mindig kifelé pattan a labda

42′ Kapu előtti kavarodás után Szarka Ákos lövésébe léptek bele az utolsó pillanatban – „írik a gól”, kérdés, sikerül-e megérlelni

sárga_lap40′ Szabó Ottó (DAC)

sárga_lap39′ Marek Šovčík (Besztercebánya)

37′
Horváth Béla mesteri beadást kapott a jobb oldalon, a kapu torkában, és föléfejelte azt, amit lehetetlen volt nem befejelni

36′ Brašeň Černákot ugratta ki a bal oldalon, a tizenhatoson belül, de az utolsó mozzanatnál ismét elakadt a szerdahelyi támadás

sárga_lap35′ Michal Peňaška (Besztercebánya)

34′
A piros mezes besztercebányaiak ritkán jutnak el a DAC kapuja elé, de amikor megteszik, akkor veszélyesek: alig szállt fölé egy lövésük

28′ Majerník mentett szögletre, a szögletet gond nélkül húzta le a levegőből Pernecký

27′ Sorra dolgozza ki a helyzeteket a hazai csapat, egyre kényelmetlenebb lehet besztercebányai kapusnak lenni most Szerdahelyen

sárga_lap26′ Szarka Ákos (DAC)

25′
Óriási DAC helyzet maradt ki, senki sem tudott beleérni Szarka kapu előtt elszálló lövésébe

csere24′ Jozef Adámik le, Marco De Vito fel a vendégeknél. Tényleg fájt Adámik lába.

21′
Szarka teljesen egyedül léphetett kapura, mert a besztercebányai védőnek nagyon fáj a lába, ezért inkább a földön feküdt ezalatt. Szarka a fellelkesült közönség biztatása közepette lőtte a kapusba a ziccert.

19′ sárga_lap Patrik Vajda (Besztercebánya)

16′
A Szlovák Labdarúgó Szövetség büntetése miatt a pálya sarkánál lévő állószektorokba szorult szurkolók nagy lendülettel énekelnek, a DAC nagy lendülettel próbálkozik, de a szurkolók teljesítménye egyelőre pontosabb

14′ Egész jó jobboldali beadást fejeltek ki a hosszú sarokra érkező Brašeň elől

6′ Szarka lépett volna ki a labdával, de elesett – a hazai szurkolótábor szerint bántották, a bíró szerint nem

4′ Dolný kellemetlen, pattanós lövése tartott a DAC kapuja felé, de Pernecký ráhasalt

síp1′ Nagy Sándor, a DAC elhunyt titkárának emlékére tartott egyperces gyászszünet után, szokás szerint a Himnusz hangjaira indult a meccs.

Utolsó őszi meccsén az utolsó előtti Besztercebányát fogadja idehaza a DAC csapata a Fortuna Liga 18. fordulójában. A kassaiak Nagyszombatban kaptak ki, a Zólyombrézó pedig hazai pályán adta oda mindhárom pontot a sereghajtó rózsahegyieknek, ami így együtt azt jelenti, hogy a hazai pályán ebben az idényben még veretlen DAC, győzelme esetén, legalább egy helyet javít a tabellán, és esetleges vereséggel sem csúszik hátrébb.

Ne maradj le semmilyen újdonságról – kövess minket FacebookonTwitteren, és Tumblren is! Ha pedig kíváncsi vagy a szerkesztőségi kulisszatitkokra, látogasd meg Instagram oldalunkat!