Imre Géza 15:14-re kikapott a kóreai Parktól és olimpiai ezüstérmet szerzett férfi párbajtőrben. Megszerezve ezzel Magyarország negyedik riói érmét.

Az első három perc után két tus előnnyel, 8:6-nál mentek pihenőre. A folytatásban 9:9-re egyenlített a kóreai. Majd  10:9, 11:9, 12:9, 13:9-re négy tussal elment a magyar versenyző a második három perc végére.

A 41 éves Imre Géza már 14:9-re is vezetett, innen jött föl és győzött végül 15:14-re a kóreai versenyző, aki zsinórban hat pontot szerzett.

Kicsit meglazult a pengém és kicsit mellészúrtam. Pontatlan voltam a végén. Nem tudk mit mondani. Azt hittem, hogy valahol meg fogom szúrni, de egyszerűen nem találtam el sehol

nyilatkozta a mérkőzés után az M4-nek Imre Géza.

Az ezüstérmes Imre Géza a riói nyári olimpia férfi párbajtõrözõk egyéni versenyének eredményhirdetésén a Rio de Janeiró-i 3-as Karióka Arénában 2016. augusztus 9-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Imre Géza – Park 14:15