A Fortuna Ligában mindössze egyetlen őszi forduló maradt, ezt követően az együttesek téli pihenőre vonulnak. A DAC számára is elérkezett a 2016-os esztendő utolsó mérkőzése, a felújított stadionba az aranyosmaróti FC ViOn érkezett vendégségbe. A mérkőzésre 3777 néző váltott ma jegyet, amelyen újra fergeteges hangulatot teremtettek – aminek meg is lett a gyümölcse, a DAC idei utolsó mérkőzését is megnyerte!

A sérüléséből felépült Szarka Ákos ismét kezdőként lépett ma pályára, születésnapja alkalmából egy 11 éves kisfiú végezhette el a kezdőrúgást. A közönség lelkes éneklése közepette lassan beindult a játék is, az első nagy helyzet Huk nevéhez fűződött, de lövését Kováč hárítani tudta. Pár perccel később Szarka kapott szép labdát, azonban Pintér elcsípte.

15409990_10154893066188395_1074926997_o

hirdetes_300x300

A hazaiak uralták a középpályát, a 19. percben egy szöglet után  Ljubičič Kováč  kapusba lőtte a labdát. A vendégek nem is bírták a DAC nyomását, a 25. percben Vida Kristopher érkezett pontosan egy bepasszolt labdára, esélyt sem adott a kapusnak! 1-0!

A gól után felébredtek a vendégcsapat játékosai is, komolyabb helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. Az első félidő végén a hazaiak újra nyomás alá helyezték a vendégkaput, azonban nem sikerült megnövelniük az előnyt, így változatlan állas mellett mehettek az öltözőbe a csapatok.

A második játékrész 53. percében óriási helyzet maradt ki, Vida mérnöki pontossággal beadott labdáját Ljubicic fejelte Kováčba.A vendégek is éledeztek, több szögletet és helyzetet is kiharcoltak, Slávik kapus azonban a helyén volt.

15491953_10154893067828395_161519710_o

A 66. percben Vida szöglete után nem tudtak felszabadítani a védők, az akciót Huk lövése zárta, azonban az oldalhálót találta csak el. A vendégek próbálták feltörni a hazai csapat védelmét, azonban nem jártak sikerrel, László Csaba taktikája úgy látszik, ismét működött. A 88. percben egy akció után Sarr a vendégkapust is elfektette, a labdát egy védő vágta ki a gólvonalról.

A mérkőzés végéig már nem változott az állás, ez azt jelenti, hogy a DAC az új stadionban sorozatban harmadik bajnokiját és negyedik tétmeccsét nyerte meg !  Gratulálunk!

DAC-Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
Góllszerző: Vida (25.)
Sárga lap: Németh Zs., Kontár, ill. Gešnábel
Játékvezető: Očenáš, Nézőszám: 3777
DAC: Slávik – Zsivkovics, Huk, Szépe, Németh Zs. – Ljubicic, Kontár – Štepanovský, Pambou (89. Sabala), Vida (79. Mészáros) – Szarka (64. Sarr).
Z. MORAVCE: Kováč – Boszorád, Karlík, Pintér, Pastva (82. Sombat) – Bariš, Obročník – Válovčan (29. Guilavogui), Mateus, Orávik – Gešnábel (66. Ewerton)