A sárga-kékek ma a sereghajtó Szenicét fogadják a MOL Arénában. Rossiék mindenképpen győzelemre hajtanak az edzőváltáson átesett erdőhátiak ellen. Tudósítónk a helyszínről jelentkezik élő videókkal, fotókkal és a mérkőzés fontosabb mozzanataival.

Edzői értékelés:

Marco Rossi: Kérem a szurkolókat, hogy ne fütyüljék ki a játékosokat!

Ladislav Hudec, a Szenice edzője:

Tudtuk hogy miben vagyunk erősek és a DAC kvalitásait is ismertük. Pačindára és Kalmárra készültünk. Akkor lett volna esélyünk, ha képesek vagyunk helyzeteket kialakítani az ellenfél kapuja előtt. Ez helyenként sikerült is de nem tudtunk élni vele. A 2. félidőben már visszaesett a teljesítményünk. Szerencse lett volna megtartani az 1 pontot.  Az ellenfél jobb volt nálunk

20:50 – A bíró lefújta a mérkőzést, győzött a DAC a Szenice ellen.

20:47 – Három perc hosszabbítás következik

20:43 – GÓÓÓL! Davis lőtt szabadrúgásból a hálóba, vezet a DAC.

20:36 – 80. perc – szabadrúgás, Kalmár fölé csavarja.

Fotó: Körkép.sk/kzs

20:36 – A bíró megint nem ítél büntetőt a DAC javára: Ljubicicet taszítják a földre a tizenhatoson belül, szinte az egész stadion tizenegyest követel.

20:31. – 75. perc, újabb csere, Erik Pačindát Lukáš Čmelík váltja. A szurkolók közül többen László Csabát követelik.

20:27 – 71. perc. A gyenge teljesítményt látva a B-közép 5 percre elnémult és – először az idei szezonban leült a székekre. László Csaba alatt ilyenre nem volt példa.

20:24 – Zsivkovics esik el a tizenhatoson belül, büntetőt azonban ezúttal sem ítél a játékvezető. Ápolás miatt percekig áll a játék.

20:20: A mai nézőszám:

20:14 – A labdabirtoklási arány 60:40 a DAC javára, gólt azonban még nem láttunk.

20:12 – Újabb csere, Tomáš Malec helyére érkezik Marko Divković.

20:02 – Kezdődik a második félidő, a DAC cserél: Musefiu Ashiru Olasunkanmit Vida Kristopher András váltja.

19:58 – Rettentő gyenge első félidőt produkált a DAC. Elképzelés nélküli adogatások jellemezték a játékot, négy nagyobb gólhelyzettel. Malec teljesen veszélytelen. A lelátón többször felcsendült a „k…a gyenge”. Füttyszóval kísérték az öltözőbe a játékosokat a szurkolók. Az első húsz percben a vendégek birtokolták többet a labdát, akik helyenként veszélyes támadásokat is indítottak. Ennél jobb teljesítményre van szükség a három ponthoz a második játékrészben. Hajrá DAC!

19:49 – Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő

19:46 – Pačinda passzával Ljubicic került majdnem lövőhelyzetbe, a szenicai kapus azonban hamarább ért a labdához.

19:41 – A mérkőzés újabb nagy helyzete maradt ki, szöglet után Ashira lőhetett volna gólt, de a Szenica kapusa menteni tudott.

19:33 – A 31. percben hatalmas helyzetet hagyott ki a DAC, Davis hat méterről rúgta fölé (Mashiru beadását Malec fejelte a panamai játékos lábára).

18: 57 – Élő közvetítésünk az első félidőről:

19:20 – A vendégek játékosa (Šefčík) esett el a DAC tizenhatosán belül, a bíró azonban intett, „mehet tovább”.

19:17 – A 10. percben Pacinda lőtt kapura nagyjából 27 méterről.

19:11 – Túl vagyunk a mérkőzés első szögletén (6. perc), és az első kapura tartó lövésen (7. perc), a szenicaiaktól, de nem volt különösebben veszélyes DAC kapujára.

18:35 – 5 ezer fő feletti nézőszám várható a mai mérkőzésen. Már fél órával a kezdés előtt sokan vannak, dacára a hétközi fordulónak. A lelátó háromnegyede megtelt. A MOL Aréna előtt már állnak a Csallóközi Vásár sátrai.

Fotó: Körkép.sk/KZS

Fontos bajnoki mérkőzés elé néz a DAC, Szenica a tabella utolsó helyéről várja a meccset. De gyakran épp az ilyen csapatok ellen nehéz a győzelem. A sereghajtó ellen kötelező a 3 pont begyűjtése

Nyitókép: Körkép.sk