Mintegy ezer feketébe öltözött DAC szurkoló kelt útra szombat délután, hogy elkísérje csapatát Nagyszombatba. A tíz forduló után 24 ponttal listavezető helyi Spartak és a 21 pontos harmadik DAC összecsapása igazi presztízsmérkőzés.

A népes magyar szurkolósereg szervezetten, konvojban érkezett a stadionhoz. A nem éppen magyarbarát helyszínre is gondolva a vendégszektor többsége egységesen feketébe öltözött. A Körkép.sk természetesen ezúttal is a helyszínről tudósít.

A dunaszerdahelyi drukkerek a galántai benzinkúton gyülekeztek, jó másfél órával a mérkőzés kezdete előttindult el a kocsikonvoj és a különbuszok a stadionhoz. Több száz sárga-kék sálas szurkoló gyűlt össze a megbeszélt helyen, többségük tiszta feketében.

Kövesd velünk a mérkőzést és az azt megelőző legérdekesebb pillanatokat. Helyszíni beszámolók, fényképek a Körképen. Hajrá DAC!

19:14 – Marin Ljubicic az RTVS-nek nyilatkozva közönséges cirkusznak nrvezte a mai mérkőzést.

Vége a mérkőzésnek.

19:04 – A játékvezető egyértelműen beállt nem csak 12., hanem 13. és 14. játékosnak is a Spartak csapatába. Nehéz lenne azt állítani, hogy nem befolyásolta a hazaiak javára a mérkőzést. Az egyébként szimpatikusan küzdő DAC-ot elsősorban a bíró törte meg, a nagyszombati játékosok már csak feltették az i-re a pontot a két rúgott góllal.

18:57 – Kalmár is belép a sárgalaposok klubjába

18:57 – Rossi kihasználja a harmadik cserelehetőségét is. Cmelík helyére érkezik Lupták

18:56 – Macej védett hatalmasat, a Spartak pedig már a 9. szögletét lövi.

18:55 – 5733 néző van kint a mérkőzésen. Habár a kiállítás után védekezni kényszerült a DAC, egyelőre tartja magát a Rossi-legénység

18:50 – Már 10 perce zúg folyamatosan az „Allé, Allé, Csak a D-A-C, Csak a D-A-C”

18:45 – Eléggé egyoldalúvá vált a játék. A DAC védekezik, a Spartak pedig próbálja áttörni a védelmet. Pár perc alatt azért a hazaiaknak is kiosztott két sárgát a játékvezető

18:36 – Pacinda helyére Divkovicot küldi fel Marco Rossi. Paci jáékában benne volt a 2. sárga lehetősége, így jobb is, hogy lehozta őt Rossi.

Nem kicsit elégedetlenek a sárga-kék táborban

18:28 – A „Hét mérkőzésén” a bírói ítéletekre reagálva szól a „Cirkus Trnava” a vendégszektorból

18:27 – A kiállítás felborította Marco Rossi terveit, aki egyből le is hozta Vidát, helyére pedig Kostrna érkezett.

18:25 – Elkezdődött a második félidő. két perc múlva emberhátrányba került a DAC – Zsivkovics kapta meg a második sárgáját.

A mérkőzést Berényi József (MKP) Nagyszombat megyefőnök jelöltje is megtekintette.

Vége az első félidőnek

Az első félidő összegzése: Kiegyenlített játékot láthattunk. Jól kezdte a mérkőzést a DAC, mozgékonyabbak, gyorsabbak voltak a nagyszombatiaknál. Az első fél óra után egyre több veszélyes helyzete volt a hazaiaknak. A bíró több alkalommal is vitatható helyzetekben a hazaiak javára fújt. Részben ennek köszönhetően sikerült rögzített helyzetekből előnyt kovácsolnia a Spartaknak, de a DAC szerencsére végig hárított.

Az első félidő statisztikája, forrás: fcdac.sk/reprofoto

18:06 – Lassan nem csak nevükben lesnek sárga-kékek a dunaszerdahelyiek. Zsivkovics is kapott egy sárga lapot

18:04 – 3 percet hosszabbít a játékvezető

18:01 – Tchanturishvili kap sárgát Vida buktatása után.

18:00 – Erős nyo.ás alatt a DAC kapuja. Többször is kellett védenie Macejnak

17:58 – Füttyszótól hangos a lelátó: Pambou és Vlasko is sárgát kap, utána szabadrúgásból alakítanak ki komoly helyzetet a hazaiak – a kapufa mentett.

17:56 – Pacinda kapja meg a mérkőzés harmadik sárgáját.

17:53 – Az elmúlt percekben több helyzetet alalakított ki a hazai gárda – szögletet és szabadrúgást is kiharcoltak

17:51 – Ljubicic bombázott a nagyszombati kapura, de fölé ment a lövés

17:48 – Ljubicicet kell ápolni és még egy sárga lapot is kap – Vlaskoval ütközött keményen, majd mind ketten a földön maradtak

17:43 – Vida Kristopher András kapott sárgát

17:41 – Újabb DAC-helyzet: Ljubicic ugratta ki Zsivkovicsot, aki éles szögből lőtt kapura, de Vantruba hárított

17:37 – Egyelőre aktívabbak a sárga-kékek. A lelátón már most megnyerték a meccset a szurkolók

17:29 – A 10. percben Kalmár szabálytalankodtak a 16-oson belül, de a bíró nem ítélt büntetőt

17:24 – Hatalmas helyzetet hagyott ki Pambou a mérkőzés 5. percében. Kalmártól kapott  pontos labdát, de elkésett  a lövéssel

17:18 – Kalmáré volt az első labdaérintés, míg a szurkolók a Himnuszt énekelték

17:13 – A dunaszerdahelyieknek fenntartott helyek szinte teljesen megteltek, a hazai szektorok foghíjasak. A Spartak ultrái úgy látszik otthon maradtak.

16:40

16:30 – Nagyszombat stadion felé tartó útszakaszát lezárta a rendőrség, a kijelölt parkolókba csak a vendégszurkolókat engedik be. A rendőri készültség elég komoly, vízágyúk is felvonultak, az ultrák  folyamatosan érkeznek.

Háromnegyed órával a kezdés előtt már óriási a hangulat a vendégszektorban, megérkeztek a cápók is, nagy a bizakodás – a minimális elvárás a jó játék és legalább egy pont megszerzése. A hazaiak még sehol. Körülbelül 800 DAC-drukkert várnak a mérkőzésre, a hangulatra biztos nem lehet majd panasz!

Miért épp fekete öltözet?

A Nemzeti Sport egyik korábbi cikke szerint a történet 2013 szeptemberében, a Románia–Magyarország (3–0) világbajnoki selejtező előtt kezdődött.  A Budapestről vonattal útnak induló szurkolóknak a szervezők ajándékba adták azokat a fekete pólókat, amelyeken fehér színnel „Magyarország” felirat van. Azzal a céllal, hogy a szurkolók egységes viseletben jelenjenek meg Bukarestben. Jelenlétük tekintélyt parancsoló volt. A póló hamar népszerűvé viseletté vált nemcsak az ultrák körében, és ma már egyre több helyen feltűnik a lelátókon.