Ma 15:20-tól száll harcba eg a három pontért a Slovan és a DAC a pozsonyi Disznólegelőn. A Körkép tudósítója ott van a helyszínen, és élőben jelentkezik képekkel, videókkal, a meccs történéseivel – percről percre. Hajrá DAC!

***

Percről percre

Slovan – DAC 2:0

23. perc Holman D., 72. Mohammed Rharsalla Kadfi

Összefoglaló cikkünk:

Helycsere a 2. helyen. Slovan-DAC 2:0

17:19 – A bíró lefújja a mérkőzést. Véget ért a DAC közel másfél éve tartó veretlenségi sorozata – már ami a Slovan elleni mérkőzéseket illeti.

17:14 – Šporar is leballag a pályáról, helyére Róbert Vittek érkezik

17:12 – Csere a hazaiaknál. A másik gólszerzőt, Kadfi-t is megtapsoltatja Ševela vezetőedző

17:11 – Herc is kap egy sárgát egy elég csúnya belépőért. Hozzá kell tennünk, hogy előtte Davis végzett el elég rosszul egy szabadrúgást

17:09 – Macejnek kellett lehalásznia a labdát Mohammed lábáról

17:08 – Rossi kihasználja harmadik cserelehetőségét is. Kalmár helyére Vida érkezik

17:07 – Megy az időhúzás a Slovannál. A második gól szerzője kér orvosi segítséget, végül leballag a pályáról

17:05 – Óriási DAC-helyzet maradt ki.

17:05 – Holman Dávid helyére érkezik Savičević. Holman hatalmas füttykoncertet kap a DAC-ultráktól

17:04 – Pacinda szabadrúgása nem talál utat a kapuhoz

17:03 – Egyelőre nem tudnak veszélyes helyzetet kialakítani a sárga-kékek.

17:02 – Kalmárnak kellett mentenie – nem sok híja volt a második sárgának

17:01 – Holman és Šporar is veszélyeztette Macej kapuját. Ez meleg volt…

16:59 – Nagy nyomás alatt a DAC védelme. Ezúttal Šporar veszélyeztetett

16:57 – 18 perccel a vége előtt újabb gólt rúg a Slovan

Ezúttal Mohammed Rharsalla Kadfi a gólszerző

16:56 – Folyamatosan a DAC térfelén tartja a labdát a Slovan

16:56 – Holman fejelt szerencsére jóval a kapu fölé

16:55 – Újabb érthetetlen szabadrúgás. Kalmárék tisztán szereltek, mégis szabálytalanságnak látta a bíró

16:54 – Pačinda kap sárgát

16:52 – Kostrna mentett a kapu előtt

16:51 – Megint a Slovan kap vitatható szabadrúgást

16:50 – Újabb DAC-csere. Divkovic helyére a frissen igazolt Bayo áll be.

16:49 – Kalmár beadása nem találja meg Hukot a kapu előtt, akit fellöktek hátulról

16:45 – Hatalmas helyzet maradt ki!

Pacinda beadásából majdnem öngól született, végül Huk fejesét az egyik égszínkék védő mentette

16:44 – Pačinda cikázik a labdával a hazai kapu előtt, végül Čmelíket találta meg, de itt meg is szakadt a támadás

16:40 – Ismét Divkovic volt helyzetben. Čmelík beadására érkezett, de Sulla védett

16:40 – Černákot váltotta Čmelík

16:39 – Óriási DAC helyzet! Divković célozza meg a kaput, a kapufa ment!

16:38 – Čmelík várakozik a negyedik játékvezető mellett.

16:35 – Šporar és Šatka kerül a földre Macej kapuja előtt, de folytatódhat a játék

16:34 – Próbálnak helyzeteket kialakítani a sárga-kékek, de egyelőre jól zárnak a hazai védők

16:32 – Próbálja nyomás alatt tartani a DAC-ot a Slovan. Két szöglelet is kiharcoltak egymás után

16:30 – Újra a pályán a játékosok. Folytatódik a találkozó. A hazaiak kezdenek.

Az 1. félidő összefoglalója:

Kifejezetten szimpatikus teljesítményt nyújt a DAC. A Slovan a 23. percben Holman Dávid góljával megszerezte a vezetést. Kalmár, Pačinda, Herc és Černák folyamatosan nyomás alatt tartják Sulla kapuját. Sajnos több támadást is az égszínkékek szabálytalanságai állítanak meg, melyekre nem érkezik bírói reakció. Kalmár Zsolt begyűjtött egy sárga lapot, bár sem a helyszínen, sem a visszajátszáson keresztül nem sikerült rájönnünk, hogy miért. Játszik a DAC, már csak a gól hiányzik.

16:11 – Másodpercre pontosan 45:00 percnél lefújja a játékvezető az első félidőt.

16:09 – Újabb szabadrúgás a Slovannak. Két percen belül a második. Macej jól érkezik, és fogja a labdát.

16:07 – A DAC-ultrák válasza a Slovan szabálytalanságaira:

16:06 – Kalmár kap sárgát

16:04 – Kostrna a földön, de a játékvezető hagyja támadni a Slovant

16:03 – Macej jött ki jó ütemben Holmanra

16:02 – Jobban játszik a DAC. Már csak a gól hiányzik

16:00 – Újabb Kalmár indítás. Sajnos Pačinda nem tudta kihasználni a helyzetet

15:59 – Kalmár indított félpályáról, de Pačinda helyett a Slovan játékosát találta el

15:56 – Pačinda indítja Divkovićot, de Černák nem érte el a labdát

15:54 – Ha lehet, még hangosabbak a DAC-ultrák a bekapott gól óta

15:53 – Folyamatosan támad a DAC. A bíró azonban egyre feltűnőbben nem fújja be a sárga-kékek elleni szabálytalanságokat

15:52 – Ma jobban érezhető Ljubičić hiánya a védelemben

15:52 – Pačinda alakított ki újabb helyzetet

15:51 – Felszólítják a DAC-szurkolókat, hogy tartózkodjanak a vulgáris bekiabálásoktól

15:49 – Holman Dávid góljával vezet a Slovan

Nem voltak a DAC védők a helyükön, két Slovan-játékos is átjutott rajtuk

15:49 – Már másodszor nem fúj egyértelmű szabálytalanságot a bíró a DAC javára.

15:48 – Rabiu próbált meg büntetőt kiharcolni Macej kapuja mellett – nem jött össze

15:45 – Holman Dávid magyar válogatott játékos a Slovan csapatát erősíti – jelen pillanatban nagyon nem szeretik őt a dunaszerdahelyi szurkolók

15:44 – Ismét Macej védett egy hatalmasat, Čavrič lövésébe vetődött bele

Az első negyed óra DAC-mérlege: 2 Pačinda- és 1 Kalmár-helyzet

15:42 – Rossi vezetőedző sapkaeldobása valószínűleg azt jelzi, hogy valamit nem úgy csináltak a DAC-játékosok, ahogy ő azt elképzelte

15:41 – Ismét Černák adta be a labdát, de Pačinda nem találta el jól.

15:38 – A DAC-szurkolók már győztek

15:36 – Pačinda ijeszt rá a Slovan kapusára – sajnos mellé ment a lövés

15:35 – Információink szerint mintegy 700 DAC-szurkoló lehet a mérkőzésen. Mutatjuk a kezdőcsapatokat is:

reprofoto/fcdac.sk

15:33 – Kalmár vitte most kapura a labdát, de az ő beadására sem volt érkező ember

15:31 – Ismét Macej kapuja előtt kell menteni – most épp egy Slovan-szögletet követpen. Pačinda ellentámadást indít, de sajnos senki nem érkezett a beadására

15:29 – Černák találja meg gyönyörűen Kalmárt, és kapásból kapura is lövi. Sajnos Sulla a helyén volt

15:28 – Alig kezdődik el a meccs, Macejnek már védenie is kell

háttérben a DAC-ultrák

15:26

15:25 – Ma is Erika Pačinda viseli a kapitányi karszalagot

15:21 – Először a „30-an vagytok parasztok” majd a „Hajrá Magyarország” zúg a sárga-kék szektorból

15:20 – Érkeznek a csapatok

reprofoto/huste.joj.sk

Ugyanez a DAC-ultrák szemszögéből

15:12 – Legalább 500 DAC-szurkoló buzdítja a csapatot a helyszínen. Megtelt a vendégszektor

15:11 – Így kell stílusosan érkezni

A DAC-ultrák már bevonultak Pozsonyba – Képek

15:10 – A DAC jelenleg a tabella második helyé áll,  egy ponttal a Slovan előtt.

forrás: fcdac.sk

15:08 – Ma is Ljubičić nélkül kénytelenek pályára lépni a sárga-kékek. Reméljük, hogy ennek ellenére a szombatihoz hasonló győzelemmel gyűrjük majd le az égszínkékeket.