Nyitókép: Körkép.sk/Komjáthy Lóránt

Az országos másodosztály 4. helyén álló komáromiak március 10-én rajtolnak a tavaszi szezonban. Addig is minden héten legalább egy felkészülési mérkőzést abszolválnak Jozef Olejník védencei. A csapat összetétele jócskán megváltozott – kerültek be tapasztaltabb és fiatal játékosok egyaránt. Talán épp az összetétel nagymértékű változása az oka annak, hogy egyelőre nem látni annyira az összhangot a lila-fehér csapatban, mint ahogy azt a szurkolóik megszokhatták.

Február 16-án délelőtt a csallóközaranyosi (Komáromi járás) futballpályán találkozott a KFC és a harmadik ligában szereplő Bős csapata. Habár a mérkőzés kezdete előtt inkább fogadtunk volna a komáromiak győzelmére, végül egy igazságos döntetlen lett a vége. A komáromiak az első fél órában nem nagyon találták a ritmust, végül 1:1-es állással mentek szünetre. A második félidőben több helyzet is kihasználatlanul maradt a házigazdák oldalán, így végül Nurkovič és Kollár találatával 2:2 lett a végeredmény.

KFC Komárom–Bős 2:2 (1:1)

gólok: Nurkovič, Kollár, ill. Zsigmond, Huszár

A lila-fehérek legközelebb február 20-án, szerdán vágsellyei Duslo Šaľa csapata ellen lépnek pályára 18 órától.