Nyitókép: körkép.sk

Kiegyenlített mérkőzésen maradt alul a DAC. Bár Kalmár fejesgólja révén már korán, a 17. percben megszerezte a vezetést a DAC, a találkozó mégis egy nem várt 3:1-es hazai vereséggel ért véget.

A találkozón ezúttal Gyurta Dániel végezte el a kezdőrúgást. A mérkőzés első helyzete a Slovanhoz és Zan Medvedhez köthető, Jedlicka azonban bravúrosan védett. A DAC hamar visszatámadt, de Kalmár ziccere kihasználatlan maradt. A 17. percben ettől függetlenül épp a sárga-kékek csapatkapitánya szerezte meg a vezetést Divkovic szögletéből. 1:0.

hirdetes_400x285

Nélküled újra

Posted by Körkép on Wednesday, July 1, 2020

Sajnos nem tarthatott sokáig az öröm, Rabiu jó passzát Medved értékesítette. 1:1. Bár a statisztikák szerint a vendégek birtokolták többet a labdát, mégis a dunaszerdahelyiek alakítottak ki több helyzetet. Végig harcos, jó iramú játékot mutattak a csapatok.

A második félidőt a DAC kezdte jobban, jóformán nem hagyták labdához jutni a pozsonyiakat. A játékvezető a találkozó során többször is részrehajló ítéletet hozott, alig engedte kibontakozni a hazaiakat. A játék képe alapján legalább az 1 pont megszerzése reálisnak tűnt.

Hajrá DAC, hajrá Dunaszerdahely, hajrá magyarok! Így szólt a magyar himnusz a DAC-Slovanon

A szerencse azonban végül a pozsonyiak oldalán állt. A 82. percben Jedlicka bravúrjai ellenére Moha megszerezte a vezetést a fővárosiaknak. Kalmárék nem adták fel, tovább támadtak, próbálkoztak, ám helyzeteiket nem tudták kihasználni. Az utolsó pillanatban még Moha duplázott, így a 94. percben szerzett találatával 3:1-es győzelemhez segítette csapatát Dunaszerdahelyen.

1:0ide

A mai vereség, még ha igazi tétje nem is volt a találkozónak, azt is jelenti, hogy távolabb került a DAC az ezüstéremtől. Ettől függetlenül várható, hogy lesz még visszhangja a derbinek – hiszen épp csak véget ért a mérkőzés, a szlovák sajtó már azon csámcsog, hogy több mint 6000 ember nem tartotta be a járványügyi előírásokat a Mol Arénában…