Ármin, Pálma
  • HUF: 357.92
  • USD: 1.22
  • 13 °C
  • 28 °C
sport

Gulácsi, Kapás, Fucsovics – Megválasztották az Év sportolóit a magyar sportszövetségek

Mutatjuk a teljes listát!

Nyitókép: MTI Fotó: Illyés Tibor

 

A Magyar Távirati Iroda (MTI) Sportszerkesztőségének felkérésére a magyarországi szövetségek 1964 óta minden évben eldöntik, hogy ki sportágukban az év legjobbjai. Idén 57 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. Közülük 47 nevezte meg az év legkiemelkedőbb sportolóit, míg tíz – a koronavírus-járvány miatti csonka évben – nem vagy csak később ítéli oda az elismerést.

 

Az idei győztesek közül kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 17. elsőségével, míg a vitorlázó Berecz Zsombor tizedszer, a labdarúgó Jakabfi Zsanett, a teniszező Babos Tímea és a bridzsező Gál Péter egyformán kilencedszer bizonyult legjobbnak. Az olimpiai számban idén Európa-bajnokok, így Berecz Zsombor, Liu Shaoang, Péni István és Karakas Hedvig, valamennyien a legjobbak lettek sportágukban.

 

A SPORTÁGANKÉNTI LEGJOBBAK
AMERIKAIFUTBALL: 
A koronavírus-járvány miatt elhúzódó szezont követően a szövetség hivatalosan csak december végén választja meg az idény legjobbját.
ASZTALITENISZ: Szudi Ádám (SPG Walter Wels) (3.), Madarász Dóra (Lys Lille Metropole Cp1) (1.)
AUTÓSPORT: ifj. Érdi Tibor, Csökő Zoltán (Érdi Team Kft.) (1.)
ATLÉTIKA: Halász Bence (Szombathelyi Dobó Sportegyesület – Németh Pál Dobóakadémia) (3.), Kozák Luca (Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit Kft.) (1.)
BIRKÓZÁS: Lőrincz Viktor (BHSE) (3.), Barka Emese (Csepel) (3.)
BRIDZS: Gál Péter (MTK Budapest) (9.), Fischer Brigitta (Hegyvidék) (7.)
BÚVÁRÚSZÁS: Tájékozódási búvárúszás. Balázs Péter (Amphora) (17.), Hatházi Katalin (Amphora) (5.). Uszonyosúszás. Bukor Ádám (Győri Búvár SE) (3.), Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) (7.)
CSELGÁNCS: Tóth Krisztián (MTK Budapest) (4.), Karakas Hedvig (BHSE) (2.)
CURLING: A szövetség idén nem ítélte oda senkinek az év legjobbja címet, mert a koronavírus-járvány miatt a nemzetközi versenyek döntő többsége elmaradt.
ERŐEMELÉS: A szövetség idén nem választotta meg az év legjobbjait, mivel nem rendeztek nemzetközi versenyeket.
EVEZÉS: Szabó Márton (Tisza EE) (1.), Polivka Dóra (MTK Budapest) (1.)
FALLABDA: Farkas Balázs (Squashberek Sportegyesület) (3.), Chukwu Hannah (Squashberek Sportegyesület) (2.)
FOOTGOLF: Lengyel Béla (Royal Footgolf Klub) (1.), Ujvári Izabella (Nimród Footgolf SE) (2.)
FUTSAL: Alasztics Marcell (Haladás VSE) (1.), Kota Gabriella (Astra HFC) (1.)
GOLF: Amatőr. Rózsa Dávid (Pannónia Golf&Country Club) (4.), Kiss Polett Karolina (Pannónia Golf&Country Club) (2.). Profi. Rózsa Csilla (2.), Lugosi Tamás (Balaton Golf Club) (4.)
GÓ: Seres Júlia (Pagoda Gó Egyesület) (2.), Bővíz Dominik (Magyar Gó Egyesület) (2.)
HÓDESZKA: Fricz Botond (Sport-Club.hu Kecskemét Sportegyesület) (4.), Vincze Zsófia (Vasas SC) (1.)
ÍJÁSZAT: A szövetség idén nem adja ki az Év íjásza díjakat, mert ezt a külföldi, illetve a nemzetközi versenyeken való szereplések alapján ítélte oda eddig. Ebben az évben két nemzetközi viadal kivételével a többit nem tartották meg a sportágban.
JET-SKI: Szabó Barnabás (AKTÍV SC Szabadidő és Extrémsport Sportegyesület) (5.)
JÉGKORONG: Huszák Alexandra (KMH Budapest) (5.), Nagy Gergő (FTC-Telekom) (1.)
KAJAK-KENU: Kopasz Bálint (Graboplast Győri VSE) (5.), Csipes Tamara (BHSE) (1.)
KARATE: Hárspataki Gábor (MTK) (3.), Baranyi Zsófia (MTK) (1.)
KERÉKPÁR: Valter Attila (CCC) (2.), Vas Kata Blanka (Doltcini-Van Eyck Sport) (2.)
KÉZILABDA: A Magyar Kézilabda-szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.
KICK-BOX: Nagy Rita (Szegedi Combat D Sportegyesület) (1.), Veres Alex (Csepeli Szabadidősport Egyesület) (1.)
KOSÁRLABDA: A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) állásfoglalása szerint a csonka bajnokságban nem lenne korrekt bárkit kiemelni, mivel kevés tétmérkőzést engedélyezett a koronavírusos időszak. Ezért ebben az esztendőben az MKOSZ nem hirdet legjobb játékosokat.
KORCSOLYA: Rövid pályás gyorskorcsolya. Jászapáti Petra (SZKE) (5.), Liu Shaoang (FTC) (2.). Műkorcsolya. Tóth Ivett (egyéni, Vasas SC) (7.), Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk (páros, HKA) (1.)
LABDARÚGÁS: Gulácsi Péter (RB Lepzig) (3.), Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) (9.)
LOVASSPORT: A szövetség idén nem ítélte oda senkinek az év legjobbja címet, mert a koronavírus-járvány miatt a nemzetközi versenyek döntő többsége elmaradt.
MOTORSPORT: Csizmazia Barnabás Botond (Kognitív Hungary Kft.) (1.)
ÖKÖLVÍVÁS: Gálos Roland (Mogyi Felsővárosi Ökölvívó SE) (1.), Pribojszki Kata (Soproni Gyevát SE) (1.)
ÖTTUSA: Marosi Ádám (BHSE) (7.), Alekszejev Tamara (Alba Öttusa SE) (1.)
RITMIKUS GIMNASZTIKA: Pigniczki Fanni (MTK Budapest) (3.)
RÖGBI: 7-es. Stiglmayer Márk (Esztergomi Vitézek RAFC) (1.). 15-ös. Ágotai Ákos (Esztergomi Vitézek RAFC) (1.). Nők. Horváth Kitti (Esztergomi Vitézek RAFC) (2.)
RÖPLABDA: Teremröplabda. a magyar szövetség a koronavírus-járvány miatti csonka szezonban nem hirdetett győztest. Strandröplabda: Hajós Artúr és Stréli Bence (SRSE) (2.), Vaida Beáta (Eötvös DSE) és Vecsey Fanni (Gödöllői RC) (1.)
SAKK: Gara Tícia (Tungsram-Aquaprofit Nagykanizsai Sakk-Klub) (1.), Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) (4.)
SÍ: Alpesi sí. Úry Bálint (Rozmaring SE) (1.), Tóth Zita (Vasas SC) (3.). Szabadstílusú sí. Papp Koppány (Rozmaring SE) (6.). Sífutás. Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) (7.). Síugrás. Vörös Virág (Kőszegi SE) (6.), Molnár Flórián (Kőszegi SE) (6.). Sílövészet. Pónya Sára (Honvéd Zalka SE) (2.), Panyik Dávid (Honvéd Zalka SE) (8.) és Gyallai Soma (Gyötri Klub) (1.)
SPORTLÖVÉSZET: Péni István (UTE) (4.), Dénes Eszter (UTE) (1.)
SÚLYEMELÉS: Fekécs Szilárd (Békési Torna Egylet) (2.), Mitykó Veronika (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) (2.)
SZEKTORLABDA: Szektorlabda szakág. Debreczy István (Vasi GK) (1.). 12 érintéses szakág. Kiss Levente (Debreceni SC) (4.)
SZINKRONÚSZÁS: A szövetség december végén hirdet győztest.
SZKANDER: A szövetség idén nem nevezett meg győztest.
SZÖRF: Sánta Bence (Magyar Szörf Akadémia Sportegyesület) (1.), Cholnoky Sára (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) (8.)
SZUMÓ: Kerstner Róbert (Veresi Küzdősport Egyesület) (2.), Lemák Diána (Érdi Spartacus SC) (1.)
TÁJFUTÁS: Bakó Áron (Tabáni Spartacus SKE) (4.), Gárdonyi Csilla (Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szakosztály) (1.)
TEKE: A szövetség idén nem nevezett meg győztest.
TEQBALL: Blázsovics Ádám (Phoenix Teqball Akadémia) (1.), Janicsek Zsanett (Phoenix Teqball Akadémia) (1.)
TEKVONDÓ: Füredi Rebeka (UTE) (2.), Salim Sharif (MTK Budapest) (1.)
TESTÉPÍTÉS ÉS FITNESZ: Testépítés. Nyircsák József (Getfit SE) (1.). Fitnesz. Ágoston Dorottya (Biofit Johnny Fitness) (2.)
TENISZ: Fucsovics Márton (MTK Budapest) (8.), Babos Tímea (MTK Budapest) (9.)
TOLLASLABDA: Krausz Gergely (Multi Alarm SE) (7.), Sárosi Laura (Tisza Tollas SE) (7.)
TORNA: Szertorna. Vecsernyés Dávid (BHSE) (3.), Kovács Zsófia (Dunaferr SE) (4.). Aerobik. Bali Dániel (PSN) (6.), Ákoshegyi Dóra (PSN) (1.). Akrobatikus torna. Kutasi Vivien, Vincze Lilla (Balance ATC) és Horváth Elizabet (FTC) (3.)
TRIATLON: Bicsák Bence (PSN Zrt.) (3.), Bragmayer Zsanett (Team Újbuda SE) (2.)
ÚSZÁS: Milák Kristóf (BHSE) (3.), Kapás Boglárka (UTE) (1.)
VERSENYTÁNC: Andrea Silvestri (Valcer TSE) (6.), Váradi Martina (Valcer TSE) (6.)
VITORLÁZÁS: Berecz Zsombor (Procelero SE) (10.), Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) (8.)
VÍVÁS: Szilágyi Áron (Vasas SC) (5.), Pusztai Liza (BVSC) (2.)
VÍZILABDA: Hosnyánszky Norbert (BHSE) (1.), Keszthelyi Rita (UVSE) (8.)

 

MTI, nemzetisport.hu

Megosztás:
Címkék: év sportolói MTI

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!

Kommentek

Kövessen minket