Nyitókép: Komjáthy Lóránt

Szombaton a tabella 7. helyén álló Komáromi FC a pozsonyi Slovan B-csapatát fogadta a Pintyőkeligetben. Bár a Komáromi Városi Stadion 60 évvel ezelőtti felavatását sikerült győzelemmel ünnepelni, a hazaiak játéka sajnos hagyott kívánnivalót maga után.

3:2-es győzelemmel zárult a szombati találkozó, mely eldöntötte, hogy a komáromiak biztosan továbbjutó helyen zárják a szezont, miközben a Slovan B már biztosan a kiesők között végez. Ahogy az várható is volt, az égszínkékek fakócsapata az utolsó szalmaszálba kapaszkodva harcos játékkal léptek pályára. A találkozót nézve sajnos nem az látszott, hogy a komáromiak a mérkőzés abszolút esélyesei.

A vendégek már a 14. percben megszerezték a vezetést, a komáromiak pedig alig bírtak magukhoz térni ezt követően. Hogy nem tudtak jobban elszállni a vendégek, bőven a hazaiak kapusának, Brédának volt köszönhető, aki jónéhány bravúrt bemutatott a találkozó során.

hirdetes_300x300

A komáromiak játékát sok pontatlanság, eladott passz jellemezte, ám Nguidjol jóvoltából még a félidő vége előtt sikerült nem csak egyenlíteniük, de fordítaniuk is az eredményen – először egy fejesgólt szerzett a 40. percben, majd egy büntetőt értékesített.

A második játékrészben aztán a vendégek szintén egy büntető révén egyenlíteni tudtak, és bár a komáromiak több veszélyes helyzetet is kialakítottak, ziccereik rendre kimaradtak. Végül Patrik Abrahám megszerezte első KFC-gólját, ezzel együtt pedig a győzelmet is. A hajrában egy újabb, a hazaiaknak megítélt büntető javíthatott volna a gólarányon és a hangulaton, Sidibe azonban elhibázta, így az eredmény maradt 3:2.

forrás: a KFC Komárom fb-oldala

Edzői értékelés

Németh Szilárd a Komáromi FC – Slovan B találkozón 2021. május 1-jén, fotó: Komjáthy Lóránt

A találkozó után Németh Szilárd vezetőedző értékelt.

„A mérkőzést mintha idegesen kezdtük volna, felesleges labdavesztések, pontatlanságok jellemezték a játékunkat, nagyon kellett Nguidol duplája a félidőig, hogy lenyugodjunk. Egész meccsen sok hiányzott játékból, az elején rossz passzal kezdtünk, ami aztán folytatódott, pedig úgy volt megbeszélve, hogy az első labda mindig felmegy. Vannak ilyen meccsek, amikor nem megy a csapatszellem, hanem küzdéssel kell megnyerni a meccset, ez benne a pozitívum. A második félidőben ahelyett, hogy megtoldottuk volna előnyünket, az ellenfél egy szigorú büntető után kiegyenlített. Hiányzott a koncentráció, azt hittük, hogy könnyen nyerünk, pedig mondtam, hogy nem lesz egyszerű, Chrisnek az első félidőben volt egy fejese, amit a kapus nagy bravúrral védett, volt Gabinak is tuti helyzete, volt egy gólunk szöglet után, amit nem értettem, miért fújtak le szabálytalanság miatt. Kihagytunk egy büntetőt is, amivel lezárhattuk volna a meccset.”

nyilatkozta a klub honlapján Németh, aki a hátralévő három fordulóban sem szeretne hátradőlni.

„Minden mérkőzés fontos, mivel a klubot reprezentáljuk. Nehéz mérkőzések várnak ránk, Máriatölgyes a kiesés ellen küzd, otthon fogadjuk a feljutásra hajtó Besztercebányát, akivel a kupában már találkoztunk, de Szakolcán is nehéz lesz. Remélem, nem fogunk visszaesni, szép dolog lenne megtartani a 6-7. helyet, de mindenki saját magáért is fog játszani.”