Nyitókép: TASR/Jaroslav Novák

Szombat kora este a lettországi Rigában zajló 2021-es jégkorong világbajnokság következő megmérettetésén Dánia együttese ellen lépett jégre a szlovák hokiválogatott. A Svájc ellen elszenvedett 8:1-es vereséget követően a szlovákoknak égető szüksége volt a három pontra.

A találkozó első két harmadában sem a fehér mezes szlovák jégkorongozók, sem a bordóba öltözött dánok nem tudtak felülkerekedni. Az utolsó harmadban Peter Cehlárik találatával (47:13) végül Szlovákia szerezte meg a vezetést, majd röviddel később Adam Jánošik (52:25) vette be az ellenfél kapuját – bebiztosítva ezzel a három pontot.

A szlovák válogatott eddig 19 alkalommal találkozott a dán csapattal, 14 mérkőzést megnyerve. Ellenben mindössze öt alkalommal veszített.