Nyitókép: Trinitas Sport Club

2021 július 18-án, vasárnap került megrendezésre a Merida Road Cup 11. fordulója, amelynek Vágszakály (Sokolovce) kellemes környezete adott otthont.

A dunaszerdahelyi Trinitas Sport Club csapatát Vanyek Zsolt és Magyar Bálint képviselte.

Magyar Bálint a célban

A versenyzőknek egy 27,8 kilométeres hosszú pályát kellett négyszer abszolválniuk. A pálya egyik fele dombosabb, a másik fele pedig síkabb volt, kisebb- nagyobb emelkedőkkel és a végén sík befutóval.

A legnagyobb kihívást a pálya elején lévő 2,5 kilométer hosszú és 5,3 százalékos átlagmeredekséggel bíró emelkedő jelentette, melynek legmeredekebb része elérte a 10 százalékot. Az elszánt, tapasztalt versenyzőkre így 111,2 kilométer és 1800 méter szintemelkedés várt. Nemcsak a pálya igényessége, hanem a forró időjárási körülmények is nehezítették a sportolók versenyzését, ezért többen feladni kényszerültek a versenyt.

Magyar Bálint a dobogón.

Magyar Bálint a 2. helyet szerezte meg az Elite kategóriában. Vanyek Zsolt pedig technikai problémák miatt kénytelen volt feladni a versenyt.

Magyar Bálint jelenleg vezeti a kupasorozatot 155 egységgel.