Nyitókép: eurosport/archív

Kedden hármas svájci siker mellett a 19 éves Vas Kata Blanka negyedik helyen ért célba a női hegyikerékpárosok versenyében Tokióban.

Az utolsó sorból induló magyar kerékpározó jól kapta el a rajtot, majd bukott és visszacsúszott, de bátran versenyezve felküzdötte magát a 38-as mezőnyben. Az utolsó kör kezdetekor Vas már a 6. volt, majd a francia Lecomte-ot és a holland Terpstrat is megelőzve a negyedik helyen ért célba. Épp csak a dobogóra felálló három svájci versenyzőt nem tudta megelőzni.

Az aranyérmes Jolanda Neff lett. Az ezüstöt Sina Frei, míg a bronzot Linda Indergand szerezte meg.

hirdetes_400x285

Kerékpározásban eddig az 5. hely volt a magyar sportolók legjobbja az olimpiákon.