Nyitókép: AFP

Parádés verseny után Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám pedig ezüstérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren a tokiói olimpián. Ebben a számban a magyarok legutóbb az 1968-as mexikóvárosi játékokon örülhettek győzelemnek Hesz Mihály révén, de érmet is 1976-ban szereztek legutóbb, akkor Csapó Géza második lett.

A két kajakos egymás melletti pályáról kezdhette élete első ötkarikás döntőjét, amely néhány perccel a tervezettnél később kezdődött el, mert az első rajtot visszalőtték.

Női duó K-2 500 méteren pedig a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra páros nyert bronzérmet. A szám másik magyar egysége, Csipes Tamara és Medveczky Erika negyedikként ért célba. Bodonyi Dóra kissé csalódottan értékelt a futamot követően:

hirdetes_810x300

„Sajnos most ez ennyi volt, de szerencsére van még javítási lehetőségünk. Dana egyesben és négyesben is vízre száll még, én pedig a négyes tagjaként. Úgy érzem, hogy a négyesre át tudom majd fordítani ezt magamban, és még éhesebben tudok majd odaállni.”

A Kozák-Bodonyi páros. (AFP)

Ez a tokiói magyar küldöttség kilencedik dobogós helye, a mérleg most 3 arany, 3 ezüst és 3 bronz.