Nyitókép: Trinitas Sport Club (Spišská Nová Ves- Szlovák Pohár- Elite. 7. hely- Magyar Bálint)

Augusztus 28-án került megrendezésre a Maratón Cestami SNP elnevezésű verseny Martinban. A versenyzőkre 100 km hosszú táv várt 1000 m szintkülönbséggel. A Trinitas Sport Club három versenyzője is rajthoz állt:

Magyar Bálint- Abszolút 2., kategória 1.
Szabó Ákos- Abszolút 19., kategória 6.
Szigl Erneszt- Abszolút 22., kategória 7.

SNP Martin- abszolút 2. hely- Magyar Bálint

hirdetes_400x285

Szeptember 1-jén rendezték meg a MeridaRoadCup versenysorozat 15. fordulój át, ahol a rajthoz állóknak 81 km-es távot kellett megtenniük 1300 m szintkülönbséggel. A Trinitas Sport Club-ot Magyar Bálint képviselte, aki az Elite kategóriában a második helyen végzett.

MRC Halič- 2. hely- Magyar Bálint

Szeptember 4-én pedig az Iglóban (SpišskáNováVes) zajló Szlovák Pohár legutóbbi fordulóján a versenyzők egy 11 km-es hegyi időfutamban mérettették meg magukat. Ez esetben Magyar Bálint a 7. helyen végzett.

MRC Zohor- páros időfutam 1.hely- Matúš Padyšák és Magyar Bálint

Szeptember 5-én tartották a hagyományos MeridaRoadCup versenysorozat 16. fordulóját, aminek idén Zohor község adott otthont. A versenyzők délelőtt és délután is rajthoz álltak. Délelőtt egy 15 km-es egyéni időfutam várt a versenyzőkre, délután pedig egy 25 km-es páros időfutamon mérettették meg magukat.

MRC Šachtička- 1.hely- Magyar Bálint

A Trinitas Sport Club-otismét Magyar Bálint képviselte, aki az egyéni időfutamon a 6. helyen végzett.

A páros időfutamon Matúš Padyšák (Osmoscycling team) és Magyar Bálint párosa az első helyen végzett.

SNP Martin- kategória 1. hely- Magyar Bálint

Szeptember 13-án rendezték a Piko Bike Maratont, amelynek Komárom városa adott otthont. A versenyzők országúton és MTB-n is megmérettethették magukat.

MTB szakágban a 40 km-es Pőthe Norbert állt rajthoz, és a kiváló 2. helyen ért célba abszolútban és a korosztályában is.

Piko Bike MTB – Pőthe Norbert kategó

Az országúton Szabó Ákos állt rajthoz és a negyedik helyen zárta a napot.

Szeptember 26-án a MeridaRoadCup utolsó fordulóját Šachtička község biztosította. A versenyzőkre egy 5 km-es hegyi időfutam várt. Magyar Bálint az első helyen végzett. Az egész szezon során nyújtott kimagasló és kiegyensúlyozott teljesítménynek köszönhetően,Magyar Bálint megnyerte a kupasorozatot.