Nyitókép: körkép.sk

„Újabb szégyenletes vereség az elképzelés nélkül futballozó, harmatgyenge DAC-tól! Ezúttal a kiesőzónában tanyázó Szered vitte el a 3 pontot Dunaszerdahelyről dühös szurkolói bekiabálások közepette. Hol a csapatunk? Anti, takarodj! – harsant fel többször is! DAC-Szered 1:3!” – összegezte röviden a mai mérkőzésen történteket a Körkép.sk helyszínen szurkoló szerkesztője.

Újabb vereséget szenvedett a DAC, ezúttal hazai pályán jött a hidegzuhany. A sárga-kékek aktívan kezdtek, Nicolaescu pedig már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést, ha 25 méterről betalál az üres kapuba. A moldáv játékos azonban nem tudta kihasználni a vendégkapus óriási hibáját.

Ez így nem mehet tovább! Mitől beteg a DAC és mi hozhatná a gyógyulást?

A 17. percben aztán a vendégeknek olt ígéretes helyzetük, Jedlička azonban bravúrosan védett. A 23. percben Lamkel Zé előtt nyílt lehetőség, majd Schäfer fejelt pontosan a kapu mellé. A 32. percben aztán végre volt oka az örömre a 3175 kilátogató nézőnek – Krstovičról került a hálóba a labda.

A szerediek hajtottak, egyértelműen nem akartak pont nélkül hazatérni. A 44. percben sikerült egyenlíteniük Morong révén majd az 55. percben már át is vették a vezetést. A hazai szurkolóknak ekkorra már elfogyott a türelme, füttykoncertbe kezdtek és előkerültek a „Hol a csapatunk?”, „K*rva gyenge”és az „Ébresztő!” rigmusok is.

Németh Antal cseréi sem hoztak áttörést, sőt, a hosszabbításban további gólt szereztek a vendégek.

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY – ŠKF SZERED 1:3 (1:1)

Fortuna Liga, 14. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2021.11.06., 15:00
Játékvezetők: Dohál – Hrmo, Štofik