Nyitókép: nemzetisport.hu/Árvai Károly
Pénteken ismét főszerepben lesznek a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázók a pekingi téli olimpián: Jászapáti Petra az 1000 méter negyeddöntőjében folytatja – ez a versenyszám egyike annak a hétnek, amelyikben pénteken gazdára talál az aranyérem –, míg a férfiakra az egyéni 500 méteres táv, valamint a váltó vár.
Sífutásban Kónya Ádám a klasszikus 15 kilométeren áll rajthoz. Összesen tíz sportágban zajlanak majd az események. Íme, a teljes pénteki program.
A MAGYAR VERSENYZŐK PÉNTEKI PROGRAMJA
RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
Nők, 1000 m
12.00: negyeddöntő, elődöntő, döntő (Jászapáti Petra)
Férfiak, 500 m
12.18: selejtező (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry)
Férfiak, váltó
13.04: elődöntő (Magyarország)
SÍFUTÁS
8.00: férfiak, klasszikus 15 km, döntő (Kónya Ádám)
M4 SPORT 2.30: hódeszka, férfiak, félcső 4.00: alpesi sí, nők, szuper óriás-műlesiklás 5.10: jégkorong, férfiak, Dánia–Orosz csapat 8.00: sífutás, férfiak, 15 km, klasszikus 9.50: curling, nők, 3. forduló, Kanada–Japán 10.00: sílövészet, nők, sprint, 7.5 km 12.00: rövidpályás gyorskorcsolya, nők, 1000 m, férfiak 500 m, férfi váltó 14.00: síugrás, férfiak, nagysánc, selejtező, csúsztatott 14.55: szkeleton, férfiak, 4. futam 16.00: jégkorong, férfiak, Lettország–Finnország |
EUROSPORT1 5.30: jégkorong, férfiak, Dánia–Orosz csapat 7.25: szuper óriás-műlesiklás, nők 8.00: sífutás, férfiak, 15 km 9.50: sílövészet, nők, sprint 11.30: jégkorong, férfiak, Svédország–Szlovákia 11.55: síugrás, HS 140, selejtező 13.10: rövid pályás gyorskorcsolya 14.00: jégkorong, nők, negyeddöntő |
EUROSPORT2 2.30: hódeszka, férfiak, félcső, döntő 4.00: curling, férfiak, csoportmérkőzés 5.00: jégkorong, nők, negyeddöntő 9.00: gyorskorcsolya, férfiak, 10000 m 11.55: rövid pályás gyorskorcsolya 13.10: szkeleton, férfiak, 3. futam 14.55: szkeleton, férfiak, 4. futam 15.55: jégkorong, férfiak, csoportmérkőzés |
A pekingi téli olimpia pénteki programja magyar idő szerint (éremosztás 7 számban):
alpesi sí (1):
NŐI SZUPERÓRIÁS-MŰLESIKLÁS 4.00
curling:
férfi selejtező: Svájc-Orosz csapat, Nagy-Britannia – Egyesült Államok, Svédország-Olaszország, Dánia-Kína 2.05, Orosz csapat-Dánia, Nagy-Britannia – Norvégia, Kanada-Svájc 13.05, női selejtező: Egyesült Államok-Kína, Kanada-Japán, Svájc-Orosz csapat, Koreai Köztársaság – Nagy-Britannia 7.05
gyorskorcsolya (1):
FÉRFI 10 000 M 9.00
hódeszka (1):
FÉRFI FÉLCSŐ DÖNTŐ 2.30
jégkorong:
férfiak, csoportmérkőzések:
B csoport, 2. forduló: Dánia-Orosz csapat 5.10, Csehország-Svájc 9.40, C csoport, 2. forduló: Svédország-Szlovákia 9.40, Lettország-Finnország 14.10
nők, negyeddöntő:
Egyesült Államok-Csehország 5.10
Kanada-Svédország 14.10
rövidpályás gyorskorcsolya (1):
NŐI 1000 M negyeddöntő (Jászapáti Petra), férfi 500 m selejtező (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), női 1000 m elődöntő, férfi 5000 m-es váltó elődöntő (Magyarország), női 1000 m DÖNTŐ 12.00
sífutás (1):
FÉRFI KLASSZIKUS STÍLUSÚ 15 KM (Kónya Ádám) 8.00
sílövészet (1):
NŐI 7,5 KM SPRINT 10.00
síugrás:
férfi nagysánc egyéni selejtező 12.00
szkeleton (1):
női 1. és 2. futam 2.30, FÉRFI 3. ÉS 4. FUTAM 13.20
nemzetisport.hu, MTI
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.