Nyitókép forrása: szegedive.hu

Varga Katalin bronzérmet szerzett a paraversenyek KL2 200 méteres számában a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján.

A tavalyi, tokiói paralimpia harmadik helyezettjét – az MVM Szegedi VSE sportolóját – két brit, Charlotte Henshaw és Emma Wiggs előzte meg a fináléban. Egy éve, a japán fővárosban is ugyanez volt a dobogósok sorrendje.

A szombati döntőkben vízre szállt további magyarok közül Suba Róbert ötödik helyen végzett VL2 200 méteren, Molnár Nikoletta hetedik lett KL3 200-on, Pulai Erika pedig kilencedikként zárt KL1 200-on – a viadal honlapja szerint.

A magyarok két éremmel zárták a vb paraversenyeit, miután pénteken Kiss Péter Pál másodszor is megvédte címét KL1 200 méteren.

Az épek szombati döntős programja közép-európai idő szerint 16 órakor kezdődik, kilenc magyar hajóval.