Nyitókép: dac1904.sk

Két külön félidőt láthattak azok, akik szombat este kilátogattak a Szakolca-DAC találkozóra. Míg az elsőben a sárga-kékek domináltak, a másodikban átvették az irányítást a hazaiak.

Helyzetek mind a két oldalon voltak, de a DAC némileg többet tartotta magánál a labdát, mint ellenfele.

A szakolcai csapat egyetlen védelmi hibáját góllal büntette a 100. Fortuna Liga-meccsén csereként pályára lépő Kalmár Zsolt. Ezt követően azonban beszorították a hazaiak a DAC-ot, majd az utolsó percekben Baumgartner révén mentett pontot a szakolcai gárda.

hirdetes_400x285
Szakolca – DAC
1:1 (0:0)

Baumgartner 90′ ill. Kalmár Zs. 83′

Labdatartás: 39 % : 61 %.
Kapuralövések száma: 4:3. Nem kapura tartó lövések: 8:5. Szögletek: 5:5. Les: 0:0. Szabálytalanságok száma: 11:11.
Sárga lap: 37. Hollý, 81. Potoma, ill. 39. Pinto, 65. Fazlagić, 76. Andzouana
DAC 1904: Petráš – Pinto, Brunetti, Muhamedbegović, Andzouana – Veselovskýv (74. Kalmár), Fazlagić, Káčer – Blackman (K) (74. Szánthó), Krstović (91. Nicolaescu), Ramadan (61. Gavrić)
Szakolca: Junas – Čögley (89. Václav), Blažek, Podhorin, Černek (89. Hurtado) – Nagy (K), Hollý (69. Potoma) – Fábry (69. Baumgartner), Vlasko, Yao, Haša (84. Šebesta)