Nyitókép: dac1904.sk/Lelkes Ernő

A Slovnaft Cup 3. fordulójában a III. ligás Kálnó otthonába látogatott a DAC. A sárga-kékek ezúttal magabiztos, gólgazdag mérkőzésen jutottak tovább, melyen egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy ki a favorit.

Adrian Guľa vezetőedző ma sem számíthatott Kružliak, Risvanis, Balić és Davis játékára. Rajtuk kívül Veselovský sem volt bevethető, aki a szakolcai bajnokin szenvedett kisebb sérülést.

Nebyla találataival a 9. percben már kétgólos volt a DAC-előny, fél órányi játék után pedig már 4:0 volt az állás. A félidei szünetre már 6:0-ás részeredménnyel mentek le a játékosok, a második félidőben pedig tovább folytatódott a gólgyártás. A csapatkapitányként kezdő Kalmár Zsolt sorban a nyolcadik gól szerzője volt, a végeredmény pedig 10:1-nél állt be.

Az elmúlt négy évtized legmagasabb, tétmeccsen elért győzelmével jutott a legjobb 32 közé a DAC. A 4. forduló hivatalos játéknapja október 19-e, szerda. A párosítások sorsolását október 3-án tartják.

A MOL Arénában zajló fűcsere miatt a hétvégi DAC-Rózsahegy ligameccset november 18-ra halasztották, így a sárga-kékek tétmérkőzésen legközelebb október 1-jén lépnek pályára, méghozzá a Fortuna Liga 12. fordulójában a Liptószentmiklós poprádi otthonában.

TJ BANÍK KALINOVO – DAC 1904 1:10 (0:6)

Slovnaft Cup, 3. forduló, 2022.09.14., 16:00 ó
Gólszerzők: 53. Melicher 1:6 – 2. Nebyla 0:1, Nebyla 0:2, 20. Ciganiks 0:3, 27. Krstović 0:4, 33. Krstović 0:5, 45. Gavrić 0:6, 55. Gavrić 1:7, 59. Kalmár 1:8, 70. Moumou 1:9, 74. Krstović (11m) 1:10
Játékvezetők: Kišš – Halíček, Hrenák, 820 néző
Sárga lap: 75. Krstović

DAC 1904: Veszelinov – Blackman (46. Andzouana), Brunetti, Muhamedbegovic (46. Szolgai), Ciganiks – Kalmár (62. Ramadan), Fazlagić (46. Dimun), Nebyla – Gavrić (68. Moumou), Krstović, Szánthó
Kalinovo: Jonáš – Krišica, T. Filipiak, Uhlár, Vilhan – Tatar, Radič (46. Kováč), Melichar (71. Vančo), Fajčík – Koták (87. Randlisek), Blahuta (46. A. Filipiak)