Nyitókép: sport.aktuality.sk

Szombaton Poprádon, Liptószentmiklós csapata ellen lépett pályára a DAC. Ez volt a két gárda ötödik egymás elleni mérkőzése a szlovák élvonalban.

Egyik csapat sem mondhatja el, hogy élete meccsét játszotta. A DAC úgy szerzett vezetést, hogy a kaput sem találta el az első félidőben – Krstovic jobboldali beadásába a hazai Bielák ért bele szerencsétlenül – öngól.

Nem sokkal később kiállították a szintén hazai Bedecset, így innentől létszámfölényben játszhatott a DAC.

Beszédes az első félidő statisztikája: labdatartás 44% : 56%, kapura tartó lövések: 2:0, Lövések a kapu mellé: 1:7.

A második félidő sem marad túl emlékezetes. A liptóiak emberhátrányban is kialakítottak néhány helyzetet, de egyrészt kevés volt belőlük, másrészt ne mtudták értékesíteni őket.

Bielák öngólja így a DAC győzelmét hozta, mely 2021 novembere óta nem tudott idegenben győzni.

MFK TATRAN LIPTÓSZENTMIKLÓS – DAC 1904 0:1 (0:1)
Fortuna Liga, 12. forduló, NTC Stadion, Poprád, 2022.10.01., 18:00
Játékvezetők: Dohál – Straka, Čajka