Nyitókép: Fukuoka, 2023. július 17.
Fekete Gergõ (b) és a japán Vatanabe Taijo a férfi vízilabdatorna csoportkörének elsõ fordulójában játszott Magyarország – Japán mérkõzésen a fukuokai vizes világbajnokságon 2023. július 17-én. Magyarország-Japán 16-8.
MTI/Koszticsák Szilárd

A hölgyek vasárnapi győzelme után hétfőn is magyar siker született Fukuokában a vizes vb-n. A magyar férfi vízilabda-válogatott a házigazda japánok felett aratott fölényes, 16-8-as győzelmet.

A mérkőzés favoritja a magyar válogatott volt, mely három világbajnoki újoncot is avatott a nyitómeccsen Fekete Gergő, Német Toni és Vigvári Vendel személyében. A japánok jól kezdtek, és a magyaroknak kellett két negyed, mikorra megtalálták az ellenszert ellenfelük játékára.

Szerdán, magyar idő szerint hajnali 5 órakor szurkolhatunk ismét a magyaroknak, mikor is a horvátok elleni csoportrangadóra kerül sor.

hirdetes_810x300

VÍZILABDA
FÉRFIAK, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 16–8 (4–4, 3–2, 3–1, 6–1)
Fukuoka, 4000 néző. V: Dervieux (francia), Sztavridisz (görög).
MAGYARORSZÁG: Vogel Soma – Manhercz K. 1, VARGA DÉNES 2, Angyal 1, Német T. 1, JANSIK SZ. 4, ZALÁNKI 4. Csere: Lévai (kapus), Fekete G., VÁMOS 2, NAGY ÁDÁM 1, Vigvári Vendel, Pohl. Szövetségi kapitány: Varga Zsolt
JAPÁN: Tanamura – Adacsi 1, SZUZUKI 2, Ogihara, Araki, TAKATA 2, Inaba 1. Csere: Nisimura (kapus), Vatanabe 1, Nitta, Date, Arai, Okava 1. Szövetségi kapitány: Siota Josinori
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 10/1. Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –

Vigvári Vendel, a magyar válogatott szélsője: – Tipikus első mérkőzés volt, főleg, hogy a házigazdával játszottunk, amely rendkívül pörgős és veszélyes játékra képes. A második negyed közepétől jól reagáltunk erre, összeállt a védekezésünk, onnantól kezdve átvettük a vezetést, egyre magabiztosabbak voltunk, uraltuk a mérkőzést, és már nem volt kérdéses a meccs kimenetele.

Vámos Márton, a magyar válogatott balkezese: – Olyan volt, amilyennek egy nyitómérkőzésnek lennie kell. Szerencsére nem becsültük le a japánokat, mert ha valaki lebecsüli őket, akkor annak csúnya vége tud lenni. Két negyedig idegesek voltunk, utána nyugodtunk meg annyira, hogy a védekezés összeálljon, és ezáltal támadásban is magabiztosabbak legyünk.